اندروید نُقل در میان کاندیداهای نامگذاری android N

0

اندروید نُقل در میان کاندیداهای نامگذاری android N

سال گذشته بود که ساندر پیچای، مدیر عامل گوگل، در همایشی که در کشور هند برگزار شد اعلام کرد این کمپانی قصد دارد انتخاب نام نسخه بعدی اندروید را در بین کاربران به پرسش گذاشته و از نظرات آنها در این زمینه استفاده کند. گوگل به قولی که داده بود عمل کرد و سامانه ای برای دریافت پیشنهادات کاربران سراسر جهان راه اندازی کرد. کاربران ایرانی نیز همانند بسیاری از نقاط دیگر دنیا پیشنهادات خود را برای نام گذاری android N ارائه دادند که پر کاربردترین آنها “نُقل” بوده است. حالا زمان پیشنهاد به پایان رسیده و گوگل به زودی نام نهایی نسخه جدید اندروید را اعلام می کند.

همان طور که در تصویر همین پست مشاهده می کنید، اسامی زیادی به گوگل پیشنهاد شده که از بین آنها می توان به Nonnevot (یک نوع نان شیرین که به صورت رشته طناب پخته می شود)، Nankhatai (نان ختایی، شیرینی سنتی پاکستان)، Neyyappam (نوعی شیرینی هندی با استفاده از برنج)، Noghl (نقل خودمان) و حتی Naan (نان!) اشاره کرد. قرار است گوگل به زودی نام نهایی را که بر اساس نظرات کاربران و البته سادگی تلفظ آن برای همه کشورهای دنیاست انتخاب کرده و معرفی کند.

باید اعتراف کنیم که هر چند تلاش کاربران ایرانی برای قرار دادن یک شیرینی سنتی کشورمان در بین این اسامی ستودنی است، اما به نظر نمی رسد گوگل از اسم نقل برای اندروید N استفاده کند. دلیل این پیش بینی هم دشوار بودن تلفظ حرف ق برای بسیاری از مردم جهان و به خصوص انگلیسی زبان های دنیاست. نکته جالب دیگری که می توان از مشاهده تصویر همین مطلب دریافت، خطی است که دور کلمه Naan (نان) کشیده شده و شاید این به معنی تایید این اسم از سوی گوگل باشد. در هر صورت باید مدتی صبر کرد و منتظر نتیجه نهایی بود که این بار بیش از هر زمانی هیجان انگیز شده است. سنت گوگل بر این بوده که برای نام گذاری نسخه های اندروید از نام یک دسر معمولا شیرین استفاده می کند. مارشمالو، کیت کت، آبنبات چوبی (لالی پاپ) و بستنی حصیری (ICS) از این جمله هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید