اندروید همچنان در حال افزایش سهم خود است

0

آخرین داده‌های سیستم‌عامل‌های موبایل Kantar برای سه ماهه منتهی به ماه آوریل، نشان می‌دهد که اندروید همچنان در حال افزایش سهم خود است، ولی سرعت گذشته را ندارد.

در پنج بازار بزرگ اروپا (آلمان، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا و ایتالیا) سهم اندروید با ۵.۸ درصد افزایش به ۷۶ درصد رسیده است. سهم اندروید در بازار آمریکا، ۶۷.۶ درصد و در چین، ۷۸.۸ درصد است. لاورن گونور، مدیر بخش بینش کاربران Kantar می‌گوید: «افزایش سهم اندروید در پنج بازار بزرگ اروپا، امریکا و چین ادامه دارد، اما رشد آن کاهش یافته است. در پنج بازار بزرگ اروپا، رشد سالانه از مارس ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶، ۷.۱ درصد بوده است. برای آوریل، این مقدار ۵.۸ درصد بوده است. برای سه ماهه منتهی با مارس ۲۰۱۶، تنها ۰.۴ درصد رشد وجود داشته است.»‌

چندان جای تعجب ندارد که ویندوز موبایل در حال از دست دادن سهم خود است و در فرانسه به ۳.۶ درصد و در ایالات متحده، ۱.۳ درصد رسیده است. تعجب اینجاست که گوشی‌های ویندوزی در بریتانیا و آلمان فروش خوبی دارند و سهم ویدوز موبایل در آن‌ها، به ترتیب به ۵.۸ و ۵.۹ درصد رسیده است. سهم ویندوز موبایل در پنج بازار بزرگ اروپا، ۴.۸ درصد است که این میزان سال گذشته، ۹.۳ درصد بوده است. دومینیک سونبو، مدیر بخش تجاری Kantar می‌گوید: «در بریتانیا، اندروید و iOS سهم بیشتری در سه ماهه منتهی به آوریل ۲۰۱۶ داشته‌اند. سهم اندروید، ۵۸.۵ درصد بوده است که افزایش ۴.۱ درصدی نشان می‌دهد. iOS در این مدت، برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۵، سهم خود را افزایش داده و به ۳۵.۱ درصد بازار رسیده است. بیشتر کاربران جدید اندروید از ویندوز مهاجرت کرده‌اند (در حدود ۱۰ درصد). ۲۱.۸ درصد کاربران iOS از اندروید مهاجرت کرده‌اند.»‌

در مناطق شهری چین، اندروید با افزایش ۴.۸ درصد سالانه، به سهم ۷۸.۸ درصد رسیده است. در حالیکه مهاجرت از گوشی‌های معمولی به اسمارت‌فون‌ها در ایالات متحده و پنج بازار بزرگ اروپا، کاهش یافته است،‌ اما همین عامل، اصلی‌ترین فاکتور برای افزایش سهم اسمارت‌فون‌ها در بازار چین است. تقریبا یک سوم کاربران اندروید برای اولین بار گوشی هوشمند خریداری کرده‌اند. این میزان برای آیفون، ۱۴ درصد بوده است.

در بازار ایالات متحده، اندروید با ۵.۲ درصد افزایش، بیش از دو سوم بازار را تصاحب کرده است. درحالی‌که بیشترین مهاجرت به اندروید در اکثر بازارهای دنیا، از گوشی‌های معمولی یا ویندوزی بوده است، در ایالات متحده، اندروید از مشتریان پیشین خود قدرت می‌گیرد. در میان کسانی‌که اسمارت‌فون مجدد خریداری می‌کنند، ۹۱.۴ درصد قبلا گوشی اندروید داشته‌اند. گونور می‌گوید: «در اروپا و ایالات متحده، بازار اسمارت‌فون به اشباع رسیده و موفقیت دو پلتفرم عمده، به جذب مشتری از یکدیگر بستگی دارد. با خروج تدریجی گوشی‌های ویندوزی، این مبارزه شدت می‌یابد. گوگل و اپل، نه تنها باید به فکر نفوذ به بازارهایی مانند هند یا آمریکای جنوبی که بازار به اشباع نرسیده است، باشند، بلکه باید به فکر محصولات و سرویس‌های جدید نیز باشند.»

محصولات جدید اعلام شده از گوگل و اپل، مانند دستیار گوگل، Allo ،Duo و اولین گوشی پروژه تانگو (Phab2Pro لنوو) و سرویس موسیقی اپل، بازکردن Siri به روی توسعه‌دهندگان، نقشه‌ها و Messenger، در این جنگ نقش مهمی را بازی می‌کنند.

kantar-April-2016

dataviz_comtech

خبر فارسی

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید