اندر احوالات دانشگاه غیرانتفاعی در آستانه سال تحصیلی جدید

1

رییس اتحادیه دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی گفت: این دانشگاه تاکنون هیچ بودجه‌ای از وزارت علوم دریافت نکرده از این رو تجهیز سیستم‌های آموزشی در سال جدید با مشکلاتی روبرو شده است.

علی آهون منش رییس اتحادیه دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: دانشگاه‌های غیر انتفاعی با توجه به بودجه مالی خود و نظر هیئت امنا اقدام به بازسازی و توسعه زیر ساخت‌ها و فضای‌ آموزشی دانشگاه‌ها کرده و پذیرای دانشجویان جدید الورود در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد است.

وی ادامه داد:‌به دلیل کاهش دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی و پرداخت نکردن هیچ بودجه‌ای از سوی وزارت علوم به مراکز آموزش عالی خصوصی کار توسعه و بازسازی کلاس‌های آموزشی و امکانات دانشگاهی با مشکل بزرگی روبرو شده است.

آهون منش یادآور شد:‌ دانشگاه غیر انتفاعی برای جبران کسری بودجه خود سعی در کاهش هزینه‌های جاری و  غیر ضروری کرده تا با این کار بتواند فضای آموزشی مناسب و در شان دانشجویان برای سال تحصیلی جدید آماده کند.

وی گفت: دانشگاه غیر انتفاعی با وجود تمام مشکلات میزان وام‌های دانشجویی را افزایش داده تا دانشجویان بیشتری در سال تحصیلی جدید بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

انتهای پیام /

لینک مطلب

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید