انسجام فرهنگی زیربنای سیاست های آموزش و پروش

0

وزیر آموزش و پرورش یکی از مهمترین سیاست‌های این نهاد آموزشی را اهتمام به انسجام فرهنگی دانست.

در این برنامه علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه در حوزه فرهنگی آموزش و پرورش اهتمام جدی نسبت به شکل گیری هرچه بیشتر این موضوع داشته است گفت: تشکل‌های دانش آموزی برای تبیین مسائل آموزشی و پرورشی ایجاد شده تا زمینه مشارکت دانش آموز با مدرسه و نظام تعلیم وتربیت افزایش یابد.

وی ادامه داد: منشور حقوق داوطلبان خدمت به آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های این نهاد آموزشی به شمار می‌رود همچنین ابلاغ هسته‌ای گزینشی برای تغییر نگاه تفتیش  به رویکرد حمایتی از دیگر برنامه های در دست اقدام است.

فانی ادامه داد: امید بخشی و آرامش در جامعه معلمان و دانش آموزان نمونه ای دیگر سیاستهای فرهنگی به کار گرفته شده در آموزش و پرورش بوده است.

فانی با بیان اینکه توسعه مشارکت جویی و مشارکت پذیری  از دیگر مسائل مورد توجه آموزش و پرورش بوده گفت: این نهاد آموزشی بیش از 40 میلیون مخاطب دارد بنابراین فعالیت‌های فرهنگی  تاثیر بسزایی در شکل گیری جامعه‌ای فرهنگی دارد.

وزیرآموزش و پرورش ازانعقاد بیش از 28 تفاهم نامه با نهادهای دولتی و غیر دولتی خبر داد و بیان کرد: با این رویکرد توسعه مشارکت برای فعالیت هر چه بهتر آموزش و پرورش محقق می‌شود.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید