انواع اتوبار

0

اتوبار چیست ؟

اتوبار اصطلاحا به شرکتی گفته میشود که کالاها را از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل میکند ، این جا به جایی ممکن است درون شهری و یا برون شهری باشد

یا به عبارت دیگر به شرکت های باربری اتوبار گفته می شود .

منظور از باربری چیست ؟

جابجایی کالا را از نقطه ای به نقطه دیگر را باربری می گویند . باربری گيشا نیز همانند اتوبار ممکن است درون شهری و برون شهری باشد .

انواع اتوبار :

اتوبار ها نیز دارای انواع مختلفی هستند ، که در این بخش قصد داریم انواع اتوبار ها را معرفی نماییم :

– اتوبار های درون شهری : اولین دسته اتوبار ها ، اتوبار های درون شهری هستند ، این نوع اتوبار ها همان طور که از نام آنها مشخص است . خدمات حمل نقل درون شهری را ارائه می دهند که خود آنها نیز دارای دسته بندی های مختلفی می باشد :

+ انواع اتوبار های درون شهری  :

اتوبار های درون شهری براساس استان ها و شهرستان های ایران دسته بندی میشوند

به عنوان مثال : اتوبار تهران : که این نوع اتوبار یک نوع اتوبار درون شهری محسوب میشود و خدمات حمل و نقل در تهران را انجام میدهد

– اتوبار های برون شهری : دسته دیگری از اتوبار ها ، اتوبار های برون شهری هستند ، این نوع اتوبار ها خدمات حمل و نقل برون شهری را ارائه می دهند که این نوع اتوبار ها نیز خود دارای دسته بندی های مختلفی هستند :

+ انواع اتوبار های برون شهری :

اتوبار های برون شهری نیز براساس ، شهر ، شهرستان و… دسته بندی میشوند که انشالله در مطالب آینده بیشتر در رابطه با دسته بندی های اتوبار ها توضیح خواهیم داد .

در ادامه مثال قبلی اگر بخواهیم توضیحات بیشتری را ارائه کنیم ، در اتوبار تهران ، باربری خارج از تهران جز باربری برون شهری محسوب می شود

امیدواریم این مقاله مفید واقع شده باشد .

اگر به دنبال اتوبار مناسبی هستید ، ما به شما ” اتوبار آبشناسان ” را  پیشنهاد میکنیم و یا جهت آشنایی با سایر اتوبار ها پیشنهاد میکنیم به لینک ” معرفی وب سایت های اتوبار” در پی سی وب مراجعه فرمایید .

پاسخ دهید