انیمیشن‌های امیدوار برای گرفتن اسکار امسال/ کدام انیمیشن‌ها اسکار گرفته‌اند؟

0

به نقل از گیگر:

هشتاد و هشتمین دوره جایزه اسکار لیست 16 انیمیشنی که می‌توانند در 14 ژانویه 2016 در بین نامزدهای نهایی اسکار قرار بگیرند را اعلام کرد.

 به گزارش سینماخبر، امسال و در هشتاد و هشتمین دوره جایزه اسکار انیمیشن‌های «دایناسور خوب»، «آنومالیشا»، «پسر و دیو»، «پسر و جهان»، «خانه»، «پیامبر خلیل جبران»، «قوانین جهان- قسمت 0»، «مینیون‌ها»، «مومین‌ها در ریویرا»، «فیلم پناتوس»، «نمایش منظم: فیلم»، «فیلم شاون گوسفنده»، «باب اسفنجی: اسفنج بیرون از آب»، «وقتی مارنی آنجا بود»، «درون بیرون» و «هتل ترانسیلوانیا 2» از جمله 16 انیمیشنی هستند که می توانند در 14 ژانویه 2016 در بین نامزدهای نهایی اسکار قرار بگیرند.

بنظر می‌رسد انیمیشن‌های «هتل ترانسیلوانیا۲»، «فیلم شاون گوسفنده»، «مینیون‌ها» و «باب اسفنجی: اسفنج بیرون از آب» از بخت خوبی برای حضور در اعلام نهایی نامزدها برخوردار باشند.

 

 

 

پیش از این در سال 2015 انیمیشن «بیگ هیرو6» Big Hero 6  برنده اسکار شد و  در سال 2001 انیمیشن «شرک» انیمیش‌های «شرکت هیولاها» و «جیمی نوترون» را پشت سر گذاشت و برنده اسکار شد. سال 2002 «شهر اشباح» انیمیشن‌ «عصر یخبندان» را ناکام گذاشت تا برنده سال لقب بگیرد، فاتح اسکار انیمیشن سال 2003، «در جستجوی نمو» بود.

 

 

 

«شرک1»گرچه در سال 2001 برنده اسکار شده بود اما دنباله آن یعنی «شرک2» نتوانست موفقیت قسمت اول را بدست بیاورد و «شگفت‌انگیزان» برنده اسکار سال 2004شد. انیمیشن‌های «عروس مرده» و «قصر متحرک هاول» در سال 2005 نتوانستند جلوی اسکار گرفتن «والاس و گرومیت،نفرین موجود خرگوش نما» را بگیرند. هیولاها ناکامان اسکار بودند چرا که در سال 2006 نیز «خانه هیولاها» و «ماشین‌ها» رقابت را به انیمیشن «خوش قدم» باختند،

 

 

 

اسکار انیمیشن سال 2007 سیاسی‌تر از گذشته بود تا جائیکه انیمیشن ضد ایرانی «پرسپولیس» بر خلاف انتظار کارشناسان این حوزه در دنیا به فهرست نامزدها راه یافت که در انتها انیمیشن«راتاتویی» اسکار را کسب کرد، سال 2008 نیز «وال ئی» اسکار گرفت تا انیمیشن دوست داشتنی «پاندای کونگ‌فوکار» ناکام این سال باشد. انیمیشن «بالا» که در بین کارشناسان برنده قطعی اسکار 2009 بود با شایستگی این جایزه را دریافت کرد. انیمیشن «داستان اسباب بازی3» در سال 2010 توانست انیمیشن خوب «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» را شکست دهد و برنده اسکار شد.

 

 

 

در سال‌های 2011، 2012، 2013 و 2014 انیمیشن‌های «رنگو»، «دلاور»، «منجمد» و «شش قهرمان بزرگ» برنده اسکار شده‌اند. 

منبع:فارس

 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید