اهدای گل به جای سیگار به وسیله دانش آموزان هلال احمری/جوانان هلال احمری سفیران پیشگیری از اعتیاد شدند

0

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: طرح تربیت مربی برای پیشگیری از اعتیاد، تا کنون در 23 استان اجرا شده و به صورت شبکه ای و آبشاری گسترش می یابد.

امیر للگانی معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ گفت: براساس تفاهم نامه ای که در سال 92 بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر  و ستاد مبارزه با مواد مخدر منعقد شده، به صورت جدی اقداماتی برای پیشگیری از اعتیاد در حال انجام است. 

وی تربیت مربی برای آموزش های پیشگیری از اعتیاد را یکی از برنامه های این تفاهم نامه خواند و ادامه داد: تا کنون در 23 استان کشور از بین اعضای جوان سازمان هلال احمر، مربیانی شناسایی و آموزش داده شده اند، لازم به ذکر است که هریک از این افراد موظفند در کانون ها و استان های خود، آموخته هایشان را به 40 نفر منتقل کنند. 

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه اظهار کرد: تاکنون بالغ بر 2 هزار نفر در این طرح آموزش دیده اند و با آموزش به هم سالان خود علاوه بر تاثیرگذاری زیاد آن، به صورت شبکه ای این آموزش ها گسترش یافته و موجب افزایش آگاهی جامعه و جوانان می شود. 

وی از اجرای مانور «نه به اعتیاد» در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر به عنوان دیگر برنامه سازمان جوانان هلال احمر خبر داد و افزود: در این مانور، اعضای سازمان با درست کردن حلقه  انسانی دور میادین اصلی شهر، حمل پلاکارد و شعار، سعی در برانگیختن حساسیت جامعه نسبت به مواد مخدر دارند. 

للگانی، محله عاری از دخانیات را از جمله برنامه های حوزه دانش آموزی عنوان کرد و ابراز داشت: این طرح با کمک وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر توسط دانش آموزان در سراسر کشور اجرا می شود و بر مبنای آن دانش آموزان با حضور نمادین در پارک ها و اماکن عمومی، افراد را دعوت به ترک سیگار می کنند. 

وی در ادامه اظهار کرد: دانش آموزان با گرفتن سیگار از دست افراد سیگاری و هدیه شاخه ای گل به جای آن، علاوه بر پیام رسانی موثر به افراد، خودشان نیز از دخانیات فاصله می گیرند. 

معاون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از وجود یک میلیون عضو 5 تا 29 سال در این سازمان خبر داد و یادآور شد: یکی از وظایف اصلی سازمان مطابق با اسناد بالادستی و تاکیدات رهبری، ورود به حوزه آسیب های اجتماعی بوده که در این راستا سازمان جوانان هلال احمر آمادگی کامل خود را برای همکاری با سایر سازمان های متولی امر اعتیاد برای افزایش آگاهی جوانان و پیشگیری از اعتیاد اعلام می کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید