اوباما: ایران و عربستان باید راهی برای تقسیم خاورمیانه بین خود پیدا کنند

0

گیگر :

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، در گفت‌و‌گو با مجله آتلانتیک گفت: رقابت بین ایران و عربستان باعث جنگ و هرج و مرج در سوریه، یمن و عراق شده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اوباما: ایران و عربستان باید راهی برای تقسیم خاورمیانه بین خود پیدا کنندباراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، در گفت‌و‌گو با مجله آتلانتیک گفت: رقابت بین ایران و عربستان باعث جنگ و هرج و مرج در سوریه، یمن و عراق شده است. 

به گزارش «انتخاب»، باراک اوباما در این مصاحبه که روز پنجشنبه دهم مارس منتشر شده گفته است: «رقابت بین عربستان و ایران که به جنگ نیابتی و هرج و مرج در سوریه، عراق و یمن منجر شده است، ما را ملزم می‌کند که به دوستان خود و همچنین به ایرانی‌ها گوشزد کنیم، باید راهی موثر برای تقسیم منطقه بین خود پیدا کنند و نوعی صلح سرد برقرار کنند.» 

وی اضافه کرده است: رویکردی که به دوستان ما بگوید، «حق با شما است، ایران عامل همه مشکلات است و ما به شما کمک می‌کنیم تا با ایران مقابله کنید» به طور بنیانی به‌این معنا خواهد بود که درگیری‌های فرقه‌ای و مذهبی در منطقه ادامه خواهد داشت. 

رییس جمهوری آمریکا تصریح کرده است: متحدان ما درخلیج فارس، دوستان قدیمی ما، توانایی خاموش کردن آتش (تنش در منطقه) را ندارند یا نمی‌توانند به پیروزی دست یابند، و  معنی آن این است که می‌بایست ما مداخله کنیم و با استفاده از نیروی نظامی خود مساله را برای آنها حل کنیم. 

باراک اوباما تاکید کرده است: «چنین رویکردی به نفع آمریکا و به نفع خاورمیانه نیست.»

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید