اوباما مذاکرات صلح با طالبان را به عنوان تنها راه حل مشکلات “افغانستان” پذیرفته است

0

خبرگزاری میزان – روزنامه پاکستانی به نقل از یک مقام دولت این کشور نوشت که مذاکرات صلح طالبان و دولت کابل که چندی قبل متوقف شد بر اساس سخنان هفته گذشته اوباما، تنها راه حل مشکلات افغانستان است.

اوباما مذاکرات صلح با طالبان را به عنوان تنها راه حل مشکلات گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یک مقام ارشد دولتی پاکستان که از تلاش‌های کشورش برای ازسرگیری مذاکرات روند صلح افغانستان با طالبان این کشور آگاهی دارد به اکسپرس تریبون گفت که احتمال پیشرفت روند برگزاری مذاکرات صلح افغانستان در روزهای آینده افزایش یافته است.
 
این مقام دولتی پاکستان با به شرط عدم افشای نامش اظهارداشت که از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان جزو کلیدی از دستورکار نخست‌وزیر پاکستان در دیدار از آمریکاست.
 
رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در سخنان خود اعلام کرد که پاکستان را برای رضایت طالبان به آغاز مذاکرات صلح با دولت کابل تحت فشار قرار خواهد داد.
 
این مقام پاکستانی خاطرنشان کرد: سخنان اوباما در مورد روند مذاکرات صلح افغانستان نشان می‌دهد که واشنگتن نیز این واقعیت را پذیرفته که مذاکرات تنها راه حل پیشرفت در این کشور است.
 
مقام دولتی پاکستان مدعی شد: پیشرفت مهمی در روند مذاکرات صلح افغانستان به وجود خواهد آمد.
 
این مقام دولتی پاکستان ضمن ابراز امیدواری در مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام‌آباد خوشبین است که دشمن با شکست مواجه خواهد شد و مذاکرات روند صلح افغانستان سرانجام با موفقیت برگزار خواهد شد.
 
دولت کابل چندی قبل پاکستان را عامل اصلی ناامنی‌های اخیر در کشورش اعلام کرد اما مقامات این کشور می‌گویند که برخی عناصر مخالف اسلام‌آباد نه تنها روابط دو کشور را با تنش مواجه می‌کنند بلکه مخالف حل و فصل سیاسی بحران طولانی مدت افغانستان نیز هستند.
 
وی افزود: موضع اسلام‌آباد ثابت است برای تسهیل روند صلح افغانستان تلاش خواهد کرد.
 
نخست‌وزیر پاکستان دیروز (دوشنبه) اسلام‌آباد را به مقصد لندن ترک کرده و پس از اقامت یک روزه در انگلیس، امروز (سه شنبه) وارد آمریکا خواهد شد.
 
نخست‌وزیر پاکستان در دیدار با مقامات آمریکا از جمله «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور در مورد روابط دوجانبه و روند صلح افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید