اولین اتومبیل تاریخ شرکت یاماها

0

گیگر :

شرکت یاماها قصد دارد اولین اتومبیل تاریخ خود را به شکل یک اتومبیل کانسپت در نمایشگاه توکیوی امسال رونمایی کند.

شرکت یاماها قدمتی ۱۲۶ ساله دارد و یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه موتورسیکلت، وسایل نقلیه مختص جاده‌های خاکی، برف‌پیما، موتور، اسکوتر و ابزارهای دیجیتالی در جهان محسوب می‌شود؛ اما هرگز اتومبیل نساخته است.

حالا این شرکت قصد دارد اولین اتومبیل تاریخ خود را به شکل یک اتومبیل کانسپت در نمایشگاه توکیوی امسال رونمایی کند. طبق تنها بیانیه این شرکت در مورد تیزر زیر، طرح این اتومبیل کانسپت از موتورسیکلت‌ها الهام گرفته شده و سبک منحصربه‌فرد یاماها را نشان می‌دهد.

شرکت یاماها قبلاً در تولید مدل ۱۹۶۷ اتومبیل ۲۰۰۰ جی‌تی تویوتا همکاری داشته و حالا در تولید موتورهای وسایل نقلیه به شرکت لکسوس کمک می‌کند. در نتیجه این شرکت با ساخت اتومبیل آشناست.

حتی اگر وعده تولید انبوه این اتومبیل کانسپت داده نشود، برای شرکتی که اتومبیل کانسپت را با هزینه هزاران دلار می‌سازد، احتمال این که به هر شکلی اتومبیل کانسپت را به خیابان‌ها وارد کند، وجود دارد.

۳ سال پیش، طراحی به نام آلبرت روزلو، اتومبیل یاماها آر کار (R Car) را به عنوان طراحی تحقیقاتی ارائه کرد که طبق توصیف وی، یک اتومبیل فوق‌سریع با روح یک دوچرخه فوق‌سریع بود. اتومبیل آر کار علاوه بر ظاهر زیبایش، تنها ۲٬۲۴۵ پوند وزن و ۹۰۰ اسب بخار توان داشت. شاید اتومبیل کانسپتی که یاماها در نمایشگاه توکیو به نمایش خواهد گذاشت، در برخی بخش‌ها از اتومبیل آر کار الهام گرفته باشد؛ اما پرش ناگهانی از جایی که هیچ اتومبیلی نساخته به ساخت اتومبیل‌های فوق‌سریع، پیشرفت بسیار چشمگیری است.

همچنین شرکت یاماها یک روبات انسان‌نما که یک موتورسیکلت خودران را می‌راند، در نمایشگاه توکیو به نمایش خواهد گذاشت که فناوری‌های موتورسیکلت و روبات این شرکت را ترکیب می‌کند. اگرچه این ایده کمی ترسناک است؛ اما ظاهراً نمایشگاه توکیو هر سال حداقل یک فناوری نیمه‌ترسناک دارد.
نمایشگاه توکیو روز ۲۹ اکتبر (۷ آبان) آغاز می‌شود.

 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید