اولین اتومبیل فوق‌سریع هندی

0

گیگر :

یک کارآفرین ۲۱ ساله بلندپرواز به نام سارتاک پاول تصمیم گرفته اولین اتومبیل فوق‌سریع هند را بسازد. شرکت تازه تأسیس وی که Mean Metal Motors نام دارد، اولین محصول خود را M-Zero نامیده است.

بدنه آئرودینامیک این اتومبیل قرار است بسیار سبک باشد؛ زیرا کلاً از یک ماده جدید به نام کتان کربن ساخته شده که سبک‌تر و ارزان‌تر از فیبر کربن است. موفقیت کتان کربن به شدت برای M-Zero مهم است؛ زیرا پاول امیدوار است از طریق فروش این ماده سبک‌وزن به شرکت‌های سازنده ماهواره در هند، بودجه موردنیاز برای تولید این اتومبیل را به دست آورد.

طراحی این اتومبیل کوپه در حال اتمام است. جالب است بدانید طبق گفته پاول، وی به هنگام تماشای برنامه‌‌ای در مورد طبیعت در تلویزیون، طرح‌های اولیه این اتومبیل را طراحی کرده است.
این کارآفرین جوان می‌گوید: به طور اتفاقی در حال تماشای برنامه‌ای بودم که در مورد نحوه حرکت سریع‌ترین حیوانات دریایی جهان در آب و هوا صحبت می‌کرد. بعد فکر کردم چرا این موضوع را تجزیه‌وتحلیل نکنیم که چرا سریع‌ترین حیوانات دریایی سریع‌ترین هستند؟

این شرکت ترفندهای دیگری نیز ارائه کرده که فعلاً در حد ایده هستند. احتراق M-Zero توسط یک فناوری شناسایی اثرانگشت جایگزین خواهد شد که راننده را می‌شناسد و به سرعت تنظیمات دلخواه وی را فعال می‌کند.

این اتومبیل از یک رانشگر هیبریدی پلاگین بهره می‌برد که از یک موتور بنزینی V8 توربو شارژ دوقلوی ۴٫۰ لیتری و یک موتور الکتریکی کوچک تشکیل شده است. این دو منبع قدرت حداقل ۵۰۰ اسب بخار تولید می‌کنند که باعث می‌شود این کوپه در عرض کمتر از ۳ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۰۰ مایل در ساعت است.
پاول افزود: می‌خواهیم اتومبیلی دقیقاً شبیه لامبورگینی یا حتی بهتر از لامبورگینی ارائه دهیم.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اتومبیل M-Zero در نمایشگاه پاریس سال آینده به عنوان یک اتومبیل کانسپت نزدیک به نسخه تولید انبوه به نمایش گذاشته خواهد شد. قیمت این اتومبیل به هنگام فروش بین ۱۲۵ الی ۱۵۰ هزار دلار خواهد بود که البته مالیات نیز به آن اضافه می‌شود.cover

پاسخ دهید