اولین اتومبیل قابل‌خرید ساخته شده با فناوری پرینت سه‌بعدی

0

گیگر :

اتومبیل ال‌ام ۳ دی سوئیم (LM3D Swim) که در نمایشگاه سِما رونمایی شد، توسط یکی از اعضای جامعه لوکال موتورز (Local Motors) طراحی شده است. این اتومبیل در ماه جولای به عنوان برنده مسابقه Project Redacted این شرکت معرفی شده بود. این اتومبیل هم توسط جامعه لوکال موتورز و هم توسط هیئت داوری متشکل از افرادی همچون جی لنو و جان وارانیاک، نائب رئیس بخش فناوری‌های وسایل نقلیه در نمایشگاه سما، مورد تأیید قرار گرفته است.

طبق گفته شرکت لوکال موتورز، نرم‌افزاری که توسط شرکت Siemens طراحی شده، به آن‌ها اجازه داده این اتومبیل را به سرعت بسازند. همچنین این شرکت از شرکت Saudi Basic Industries Corporation نیز کمک گرفته که مواد به کار رفته در ساخت بدنه این اتومبیل را تأمین کرده است.

حالا شرکت لوکال موتورز وارد مرحله تست فشرده و تولید می‌شود. در پایان یک سری اتومبیل کاملاً رسمی که با استفاده از روش‌های مستقیم ساخت‌وساز دیجیتالی از جمله پرینت سه‌بعدی ساخته شده‌اند، تولید خواهد شد. همچنین این شرکت افزود یک سری مدل‌های جدید از سری ال‌ام ۳ دی در سال ۲۰۱۶ ارائه و در این حین مجوزهای فدرال مربوط به تست تصادفات و ایمنی را اخذ خواهد کرد.
اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، این اتومبیل‌ها در بهار سال ۲۰۱۶ آماده پیش‌خرید خواهند بود. قیمت این اتومبیل‌ها از ۵۳ هزار دلار شروع می‌شود و تولید آن‌ها در اوایل سال ۲۰۱۷ و در ایالت تنسی آغاز خواهد شد.

cover

پاسخ دهید