اولین اطلاعات از ورژن جدید کنسول PS4 منتشر شد

0

گیگر :

طبق اطلاعات منتشر شده توسط سایت Giant Bomb، ورژن جدید PS4 که در اکثر سایتها از آن با نام PS4.5 نام برده می‌شود با اسم رمزNeo در حال ساخت است و نسبت به نسخه‌ معمولی این کنسول دارای CPU، پردازنده گرافیکی و رم قوی‌تری است.

با توجه به ریپورت منتشر شده توسط این سایت، این کنسول دارای Clock Speed سریعتر، یک پردازنده گرافیکی ارتقا داده شده و یک مموری پرسرعت‌تر است اما HDD آن تفاوتی نکرده و همانند نسخه معمولی خود است. به این ترتیب هربازی PS4 از این پس دارای دو مد متفاوت خواهد بود که برای سازگاری با هردو کنسول و کارکرد بهتر برروی PS4.5 درنظر گرفته شده است و به این ترتیب شاهد فریم ریت بالاتر و رزولیشن تا سقف 4K برای بازی‌های اجرا شده در این کنسول خواهیم بود.

با منتشر شدن اخبار این کنسول جدید طوفان انتقادات و نگرانی‌ها از جانب دارندگان نسخه معمولی PS4 برپا شد اما تایید شده است این کنسول به هیچ وجه جایگزین PS4 نخواهد شد و شاهد انتشار بازی‌های انحصاری برای آن نخواهیم بود، همچنین گفته شده است سونی ناشران یا سازندگان اجازه نخواهد داد تا محتوای ویژه‌ای برای دارندگان این کنسول برروی بازی‌های خود درنظر بگیرند. شما میتوانید مشخصات سخت افزاری PS4.5 یا نئو را در پایین مشاهده کنید:

Neo
Original PS4
8 Jaguar Cores at 2.1 GHz
8 Jaguar Cores at 1.6 GHz
CPU
Improved AMD GCN, 36 CUs at 911 MHz
AMD GCN, 18 CUs at 800 MHz
GPU
8 GB GDDR5, 218 GB/s
8 GB GDDR5, 176 GB/s
Memory

cover

پاسخ دهید