اولین پایش برنامه عملیاتی هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشكی در تیرماه/ میانگین حقوق و كارانه پزشكان متخصص ماهانه ١٣ میلیون تومان

0

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور حقوقی از پایش اولین برنامه عملیاتی دانشگاه های علوم پزشكی، در ١٠ روز اول تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ طاهر موهبتی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور حقوقی در نشست خبری دستاوردهای نشست هیات امنایی ده گانه دانشگاه های علوم پزشكی با اشاره به تقسیم دانشگاه های علوم پزشكی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ١٠ منطقه، گفت:  در جلسات هیات امنایی دانشگاه های علوم پزشكی، ١٠ استاندار، رییس دانشگاه و اعضای حقیقی حضور دارند كه دانشگاه های علوم پزشكی با مصوبات  این هیات اداره می شود نه با قوانین عمومی حاكم بر بخش دولتی.

وی ادامه داد: در این جلسات ١٥ مصوبه داشتیم كه  یكی از مهمترین آن مكلف كردن دانشگاه‌های علوم پزشكی به اختصاص یك درصد  از درآمد خود در حوزه‌ پژوهشی است. البته دانشگاههای علوم پزشكی مجاز هستند این اختصاص را به دو درصد درآمد برسانند، این اعتبار در حوزه پرداخت پرسنل و خرید تجهیزات غیر پژوهشی محدود می شود.

موهبتی از اجرای اولین برنامه عملیاتی در دانشگاه های علوم پزشكی خبر داد و گفت: این برنامه از ١٥ فروردین ماه امسال آغاز شده و تا ١٥ اسفندماه ادامه دارد. اولین پایش این برنامه ١٠ روز اول تیرماه انجام می شود.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید