اولین پیوند رحم در آمریکا

0

گیگر :

این عمل‌جراحی، که پیش از این در سوئد اجرا شده بود، درمانی ست که که به بچه‌دار شدن زنانی که بدون رحم بدنیا می‌آیند یا رحمی دارند که دیگر عمل نمی‌کند کمک می‌کند. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که ۵۰۰۰۰۰ زن در آمریکا داوطلب پیوند می‌باشند.

این عمل‌جراحی نه ساعته بر روی یک بیمار ۲۶ ساله که نام آن گفته نشده انجام شد. رحم از احدا کننده‌ای فوت شده دریافت شد و دریافت کننده در شرایط باثباتی در روز پنجشنبه بود، این را کلینیک در بیانیه‌ای اعلام کرد. یک سال طول خواهد کشید که او التیام یابد تنها پس از آن زمان او می‌تواند از طریق لقاح آزمایشگاهی (بعضی از تخمک‌‌های او قبل پیوند برداشته شدند) باردار شود. برای اینکه مانع از این شوند که بدن او پیوند رحم را رد کند، بیمار باید داروهای ضد رد پیوند مصرف کند، ولی اینکار را در تمام مدت زندگی خود نباید انجام دهد. پزشکان تصمیم دارند که رحم او را پس داشتن یک یا دو بچه بردارند.

نه زن در سوئد این عمل‌جراحی را داشته‌اند، و چهار نفر از آنها بچه‌دار شده‌اند. این بچه‌ها زودرس ولی سالم متولد شدند، این را The New York Times گزارش داد.

در آمریکا این عمل آزمایشی است؛ پانل اخلاقی کلینیک کلیولند به جراحان اجازه اجرای ۱۰ پیوند رحم را داده است. اگر آن عمل‌های جراحی بخوبی پیش رود، ممکن است کلینیک تصمیم بگیرد که آنها را بصورت دائمی انجام دهد. پزشکان کلیک هنوز درحال دریافت داوطلب برای این عمل هستند.

cover

پاسخ دهید