اولین کالبد شکافی گلکسی اس 7 ، سیستم خنک کننده ی آبی این پرچمدار را نشان می دهد!

0

اولین کالبد شکافی گلکسی اس 7 ، سیستم خنک کننده ی آبی این پرچمدار را نشان می دهد!

شب گذشته سامسونگ پرچمداران جدید خود را پس از حرف و حدیث های فراوان معرفی کرد و اس 7 و اس7 اج از لحاظ طراحی با تغییر ناچیزی نسبت به نسل قبل معرفی شدند ، اما در کالبد این گوشی تغییرات نسبتا زیادی صورت گرفته است.از مجهز شدن به پردازنده ی جدید گرفته تا دوربین جدید و اکنون کالبد شکافی این گوشی سیستم خنک کننده ی آبی این گوشی ها را آشکار ساخته است. یک وبلاگ فناوری روسی این کالبد شکافی را انجام داده اند و داخل این گوشی ها را نمایان  ساخته اند. همراه ما باشید.

پیش از هر چیز سیستم خنک کننده ی آبی اس 7 در بین اجزای داخلی خود نمایی کند. این سیستم از لوله های مسی پیچیده و تخت به همراه یک مخزن کوچک آب تشکیل شده است که در اطراف CPU و GPU این گوشی این قرار گرفته اند تا از بالا رفتن حرارت گوشی هنگام پروسه های سنگین پردازنده های اسنپ دراگون 820 و اگزینوس 8890 جلوگیری کنند و عمل خنک سازی را انجام دهند. سامسونگ از ویژگی های جدیدی مخصوص گیم در پرچمداران خود استفاده کرده است تا کاربر لذت گیم با گوشی را بیشتر تجربه کند.به طور مثال ویژگی Vulcan Graphics ورود شما را به بازی تشخیص میدهد و هنگام بازی اعلانات شما را Minimize میکند تا تداخلی در بازی کردن شما ایجاد نشود. با وجود خنک کننده ی آبی در پرچمداران سامسونگ انتظار میرود شاهد گرمای بیش از حدی در این گوشی ها نباشیم که اگر این مهم تحقق یابد کاربران دیگر شاهد گرمای بیش از حد و فریز شدن بازی و برنامه ها و دیگر مشکلات ناشی از داغ کردن بیش از حد مانند کم شدن عمر برد گوشی نباشند.
دیگر تغییر قابل توجه اس 7 که پس از کالبد شکافی میتوان به آن پی برد و یک نا امیدی محسوب میشود سیستم مانع نفوذ آب و چسب های قدرتمند استفاده شده در این گوشی است و در اس 7 خبری از واشر های آب بندی نیست .این یعنی اگر کاربر مجبور به باز کردن گوشی خود حتی برای تعویض باطری شود یا حتی گوشی خود را در مکان گرم برای مدت طولانی بگذارد که باعث از هم باز شدن چسب های دور گوشی شود دیگر خبری از ضد آب بودن گوشی نیست!
در اس 7 مکانیسم کلید هوم به گونه ای تغییر کرده است که نسبت به نسل پیشین قدرتمند تر شده است و به نظر نمیرسد به سادگی دچار مشکل شود.در ادامه میتوانید نگاهی به داخل سامسونگ گلکسی اس 7 بیاندازید.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید