اُپرا،از نروژ تا چین برای حکومت بر تجهیزات همراه

0

اُپرا،از نروژ تا چین برای حکومت بر تجهیزات همراه

حرض و طمع خرید کمپانی ها توسط برندهای دیگر تمامی ندارد.در حال حاضر مدتی است که توپ در زمین آسیایی ها افتاده است و کوچک بزرگ برای خرید یکدیگر دست به چک می شوند!شارپ،اینتل،ARM،فاکس کان از جمله بزرگانی بوده اند که در روزهای گذشته به دست یکدیگر خریده شده اند.اینبار هدف نه یک کمپانی چاق و چله است و نه یک شبکه اجتماعی محبوب.مرورگر “اپرا” هدف بعدی یک گروه بزرگ و سرمایه دارد.

 

اُپرا (Opera) یک مرورگر وب رایگان و متن‌بسته با دارا بودن حدود دو درصد کاربران اینترنت است که شرکت نرم‌افزاری اپرا آن را توسعه داده‌است. این مرورگر برای کاربری‌های عمومی اینترنت نظیر نمایش وبسایت‌ها، دریافت و ارسال نامه‌های الکترونیکی، مدیریت ارتباطات، گفتگوی برخط آی‌آرسی، بارگذاری از طریق پروتکل بیت‌تورنت و خواندن فیدهای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اپرا برای کاربرد برروی رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها به طور رایگان عرضه می‌گردد.  اجزای اصلی اپرا عبارتند از مرور بر پایه‌ها تب‌ها، امکانات کوچک و بزرگنمایی صفحات، تنوع اشکال نشانگر موس و یک بخش مدیریت بارگذاری یکپارچه‌است. از نظر امنیتی اپرا دارای یک محافظ داخلی در مقابل حملات فیشینگ و برنامه‌های موسوم به بدافزار (Malware) مثل کرم‌ها یا اسب‌های تروای رایانه‌ای است، همچنین دارای توانایی حفظ امنیت در هنگام مرور وبسایت‌ها و حذف اطلاعات شخصی همچون کوکی اچ‌تی‌تی‌پی‌ها است.  اپرا بازار قدرتمندتری در زمینه دستگاه‌های سیار مثل تلفن‌های همراه، تلفن‌های هوشمند و دستیار دیجیتال شخصی در اختیار دارد. اپرا برای دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل سیمبین یا ویندوز موبایل قابل استفاده‌است. نزدیک به ۴۰ میلیون دستگاه تلفن همراه دارای نرم‌افزار اپرا هستند. همچنین اپرا تنها مرورگر قابل استفاده بر روی کنسول‌های بازی نینتندو دی‌اس و وی محسوب می‌گردد. اپرا در برخی از کشورها مانند اوکراین محبوب ترین مرورگر وب شناخته شده‌است.

اپرا برای اولین بار در دسامبر سال 1996 انتشار یافت.این Browser هم اکنون به بیش از 42 زبان مجهز بوده و آنها را پشتیبانی می کند.ساعاتی پیش مسئولین اپرا به طور رسمی پیشنهاد خرید 1.2 میلیارد دلاری یک گروه از کشور چین را تائید کردند.شرکت های Kunlun و Qihoo 360 به همراه سرمایه گذار بزرگ چینی یعنی Golden Brick به طور مشترک این درخواست را تسلیم اپرا کرده اند.

“لارس بویلسن” از مدیران اپرا (بخش اجرایی) در اینباره گفت:دلایل منطقی و استراتژیکی از سوی خریداران ارائه شده است و معتقدیم که این یک فرصت برای گسترش خدمات ما به کاربران است.ایشان در ادامه به وسعت توانایی های اپرا در بازار های نوظهور اشاره کرده است و سهامداران را برای انجام این توافق تشویق کرده است.اپرا از ابتدای سال 2015 درصدد افزایش کارایی مرور خود در گوشی و تبلت های هوشمند بوده است.از جمله این اقدامات می توان به افزایش توانایی های فشرده سازی ویدئویی اشاره کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید