اپتیمای ۲۰۱۶ و ثبت بالاترین درجه ایمنی در تست‌های IIHS

0

موسسه بیمه امنیت بزرگراه‌ها موسوم به IIHS جایزه مربوط به ایمن ترین خودرو را به محصولی نام آشنا از کمپانی کیا یعنی اپتیما هدیه داد. این خودرو همچنین به فناوری اختیاری جهت پیشگیری تصادف از جلو نیز مجهز شده است.

2016-Kia-Optima-01

بنا به شرایط بیان شده توسط TSP+، یک خودرو می‌بایست امتیاز مناسبی از تصادفات و برخوردهای شامل ضربه کوچک از جلو، ضربه متوسط از جلو، ضربه از کناره‌ها، مقاومت سقف و پشت سری‌های صندلی همراه با توان ویژه برای برخوردهای محکم و خاص در تصادفات سنگین از روبرو را کسب کنند.

اما اپتیمای ۲۰۱۶ توانست در تست‌های نهایی یعنی برخوردهای محکم و سنگین از روبرو، امتیاز مناسب را کسب کند.

یکی از مدیران ارشد این کمپانی در این مورد می‌گوید: ما خیلی خوشحالیم که تمام اپتیماهای جدید ما توانسته‌اند در رتبه بندی موسسه IIHS جز برترین‌ها باشند و امتیازهای مناسبی کسب کنند. این امتیاز نشان از تلاش شبانه روزی مهندسین بر روی حوزه ایمنی و امنیت خودروهای ما دارد.

2016-Kia-Optima-11

جالب است بدانید که کیا اپتیمای ۲۰۱۶ را با لیستی طویل از امکانات و قابلیت‌های جانبی عرضه کرده است. از جمله این آپشن های جدید می‌توان به نصب دوربین استاندارد عقب بر روی تمامی مدل‌ها و همچنین بهره‌گیری از یک مانیتور با توان گردش ۳۶۰ درجه بر روی مدل‌های SX و SXL اشاره کرد.

از امکانات موجود در حوزه کمک به راننده می‌توان به سیستم حرکت بین خطوط، فناوری هشدار برخورد از عقب در ترافیک، کروز کنترل پیشرفته هوشمند، سیستم تشخیص نقطه کور، دستیار پارک عقب، سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم اخطار خروج از خط و همچنین سیستم ترمز اضطراری هوشمند اشاره کرد.

قیمت اپتیما ۲۰۱۶ از ۲۱.۸۴۰ دلار آغاز می‌شود. این محصول با یک موتور ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر عرضه شده که توان تولید ۱۸۵ اسب بخار قدرت دارد. نسخه SXL با بهره‌گیری از یک موتور ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر توربو می‌تواند تا ۲۴۷ اسب بخار قدرت تولید کند که قیمت آن برابر ۳۵.۷۹۰ دلار است.

2016-Kia-Optima-10-(1)

این خط تولید همچنین برای نسخه LX از یک موتور ۱.۶ لیتری با توان ۱۷۸ اسب بخار استفاده کرده و نسخه EX را مجهز به یک پیشرانه ۲.۴ لیتری کرده است.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید