اپل، روند فروش ساعت‌های هوشمند سامسونگ را با مشکل مواجه ساخته است!

0

Round-Apple-Watch-concept-by-Alcion

اگرچه بازار ساعت‌های مچی هوشمند هنوز طرفداران چندانی ندارد اما رقابت سازندگان در این بخش، به اوج رسیده است. از زمان‌عرضه ساعت‌مچی اپل واچ، سامسونگ به‌عنوان یکی از پیشتازان این صنعت، به‌شدت تضعیف شده و روند فروش ساعت‌های هوشمندش تحت‌الشعاع رقیب آمریکایی خود قرار گرفته است.

برطبق گزارشی از کره‌جنوبی، سامسونگ تقریبا 600 هزار دستگاه پوشیدنی را بین جولای و سپتامبر به‌فروش رسانده که رقم چندان بدی نیست. تخمین زده شده است که کمپانی اپل در همین بازه‌زمانی، تقریبا 4.5 میلیون دستگاه فروخته است که باعث می‌شود سامسونگ، تنها 9.8 درصد از بازار ابزارهای پوشیدنی را در سه‌ماهه سوم سال 2015 در اختیار داشته باشد. این رقم برای اپل، حدودا 72.8 درصد است. بنابراین، سهم دیگر تولیدکنندگان از این بازار مجموعا 17.4 درصد خواهد بود.

البته، بسیاری مدعی هستند که برند «اپل» به‌فروش اولین نسل از ساعت‌های مچی این غول آمریکایی کمک شایانی کرده است. آزمون واقعی برای اپل در بازار ابزار پوشیدنی، زمانی آغاز خواهد شد که میزان فروش اپل پایدار باشد و تنها به‌فروش اولیه محصولات این کمپانی، خاتمه نیابد.

ساعت‌مچی اپل واچ با طراحی مربعی شکل و یک نمایشگر 1.81 اینچی با رزولوشن 312 در 390 پیکسل و حسگر هایی نظیر شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، گام شمار و شمارش‌گر ضربان قلب با بندهای چرمی، پلاستیکی و فلزی در شهریور 93 معرفی شد. قلب تپنده این ساعت‌مچی کوچک را یک پردازنده اختصاصی S1 تشکیل می‌دهد و به 512 مگابایت رم نیز مجهز شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید