اپلیکیشنی برای متقاعد کردن کاربران اندرویدی به استفاده از گوشی‌های ویندوزی

0

گیگر :

شرکت مایکروسافت همواره برای ارائه خدمات خود در تمام سیستم‌عامل‌ها از جمله آی‌او‌اس و اندروید تلاش کرده است؛ اما جدیدترین اپلیکیشن این شرکت به نام AppComparison، ممکن است مخاطبان بسیار کمی را هدف قرار داده باشد. توضیحاتی که روز جمعه ۲۹ آبان در مورد اپلیکیشن AppComparison در گوگل پلی منتشر شد، این‌گونه شروع می‌شود: «آیا شما تا به حال به تغییر سیستم‌عامل خود از اندروید به ویندوز فون فکر کرده‌اید؟»

همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید، این اپلیکیشن پس از نصب بین اپلیکیشن‌های اندرویدی شما جستجو می‌کند و به شما نشان می‌دهد که کدام‌یک از این اپلیکیشن‌ها را می‌توانید در ویندوز ۱۰ موبایل نیز اجرا کنید. شرکت مایکروسافت برای آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که با ویندوز ۱۰ موبایل سازگاری ندارند، اپلیکیشن‌های جایگزینی را که بر روی سیستم‌عامل ویندوز فون در دسترس هستند، مشخص می‌کند.

تلاش‌های مایکروسافت برای گسترش در حوزه دستگاه‌های همراه نزدیک به دو سال غیرفعال بود، اما این شرکت به تازگی برای اولین بار دو گوشی مجهز به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ منتشر کرد؛ لومیا 950 و 950XL. این گوشی‌ها به دنبال یکی شدن با ویندوز دسکتاپ و حتی واسط کاربری جدید ایکس‌باکس وان که از ویندوز بهره می‌برد، هستند. با این حال ویندوز ۱۰ موبایل نیز همانند ویندوز فون ۸، در حال حاضر دارای تعداد محدودی از اپلیکیشن‌های مهم و محبوب مانند اسنپ‌چت یا جیمیل است.

cover

پاسخ دهید