اپلیکیشنی که وزن اجسام را درآیفون 6s با هم مقایسه می کند

0

اپلیکیشنی که وزن اجسام را درآیفون 6s با هم مقایسه می کند

به تازگی یک مهندس نرم افزار از قابلیت 3D Touch در آیفون 6s استفاده نموده و اپلیکیشنی ساخته که می تواند وزن برخی اشیاء را نسبت به یکدیگر نمایش دهد. این اپلیکیشن Plum-O-Meter نام داشته و در ویدیویی که توسط سازنده برای نمایش کارکرد آن منتشر شده، از آلو (Plum) برای سنجش وزن استفاده شده است.

هواوی مدتی پیش با رونمایی از فبلت Mate S خود را در جایگاه نخستین شرکتی قرار داد که یک گوشی با صفحه نمایش حساس به فشار (یا قابلیت تشخیص فشار) را عرضه می کند. به هنگام رونمایی از Mate S هواوی با گذاشتن یک پرتقال بر صفحه نمایش نشان داد که محصول تازه اش می تواند وزن را تخمین بزند. اپل اما با صفحه نمایش 3D Touch خود راهکار متفاوتی داشته و قابلیت های مرتبط با فشار را به برخی میانبرهای درون اپلیکیشنی محدود کرده است. به این ترتیب هیچ توسعه دهنده ای نمی تواند اپ خود را کاملا مبتنی بر 3D Touch بسازد و هماهنگی میان اپلیکیشن ها برای آیفون های مختلف حفظ می شود. نتیجه اینکه Plum-O-Meter تنها قادر به تشخیص وزن بر حسب درصدی از حداکثر فشار قابل تشخیص توسط لایه حساس به فشار بوده و اینکه می توان از آن برای مقایسه وزن اجسام سبک استفاده نمود. البته دقت آن به تعداد اجسام حاضر بر صفحه نمایش هم بستگی دارد. اگر به این اپلیکیشن علاقه مندید می توانید کد منبع آن را در این لینک بیابید. خود اپلیکیشن هم برای اجرا نیاز به آیفون jailbreak شده دارد.

 

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید