اپلیکیشن اندروید «فوت و فن»، دسترسی آسان و سریع به «فوت و فن»

0

گیگر :

هنوز چندان از آن زمان نمی گذرد که سایتهای خبری تبدیل به رقیبی سرسخت برای روزنامه و مجلات چاپی شدند و حداقل در ایران باعث کاهش چشمگیر تیتراژ مطبوعات گردیدند. اما همیشه این است رسم سرای درشت، گهی پشت به زین و گهی زین به پشت!


 

 
و باز هم این داستان تکراری انقراض گونه در حال تکرار است و با توجه به جایگزینی روز افزون کامپیوتر و لپ‌تاپ با تبلت و به خصوص موبایلهای هوشمند، سایت های اینترنتی هم کم کم با خطری ناپیدا اما بسیار مهم روبرو شده‌اند. اینکه با وجود اپلیکیشنهای بسیار متنوع سرگرمی و خبری و آموزشی روی موبایلهای هوشمند، دیگر کمتر کسی رغبت می‌کند تا با مرورگر اسمارت فون خود سراغ سایتهای مورد علاقه قدیمیش برود و آنها را مرور کند. 
 
اما هر همیشه هر تهدیدی یک فرصت عالی نیز هست. حال که همه برای رفع نیازشان از اپلیکیشن استفاده می کنند و این شکل از دسترسی به اطلاعات را به هر روش دیگری ترجیح می‌دهند، برد با سایتهایی خواهد بود که محتوای خود را در قالب یک اپلیکیشن ساده، سرراست و راحت در اختیار جامعه هدف‌شان قرار دهند. اینگونه در کنار امکان‌پذیر شدن دسترسی راحت خواننده به مطالب سایت، به اقتضای نیاز کاربر و زمان می‌توان قابلیتهای فراوان دیگری را هم به برنامه افزود که ارائه آنها در سایت با مشکلات فنی فراونی روبرو است.
 
در این راستا تیم فوت و فن هم تصمیم گرفت تا همپای دوستان و همراهان عزیز و دوست داشتنیش به دنبال راه‌های ارتباط جدید و آسان با شما کاربران گرامی باشد و در کنار  راه اندازی کانال تلگرام فوت و فن، اپلیکیشن اندرویدی رایگان سایت را هم عرضه کند. و البته همچنان در تلاش هستیم که به زودی نسخه iOS برنامه فون و فن را هم برای کاربران عزیز اپل دوست‌مان ارائه کنیم.
 


دریافت اپلیکیشن
برای دریافت و نصب اپلیکیشن کم حجم فوت و فن روی اسمارت فون و تبلتهای اندرویدی خود تنها کافی است در مارکت بازار عبارت «فوت و فن» یا footofan را جستجو کنید تا اپلیکیشن سایت را با لگوی نام آشنای آبی رنگمان دریافت کرده و روی دستگاه‌تان نصب کنید. در صورتی که موفق به پیدا کردن آن در بازار نشدید، تنها کافی است که در مرورگر موبایل یا تبلت خود روی لینک زیر کلیک کنید تا مستقیما به صفحه اپلیکیشن در مارکت بازار هدایت شوید. تنها نکته‌ای که در نصب این اپلیکیشن باید در نظر داشته باشید، این است که «فوت و فن» تنها بر روی موبایلها و تبلتهای مجهز به اندروید ۴.۱ به بالا قابل نصب است و ممکن است لازم باشد که نسخه سیستم عامل موبایل خود را ارتقا دهید.

 

 


 

امکانات و رابط کاربری

هنگام باز کردن این اپلیکیشن ابتدا یک صفحه آبی خوشرنگ باز می شود که لوگوی آشنای فوت و فن در میانه ان قرار گرفته است. بسته به سرعت اینترنت موبایل‌تان، پس از اندکی صفحه اول برنامه  را مشاهده خواهید کرد که در واقع همانند صفحه اول سایت فوت و فن، آخرین مقالات را به ترتیب تاریخ پشت سر هم مشاهده می‌کنید.
 

در صفحه ابتدایی مشاهده می‌کنید که بخش بالایی صفحه دقیقا همانند سایت طراحی شده و در سمت راست لوگوی فوت و فن به چشم می‌خورد و نوار آبی رنگ همیشگی این سایت هم خود‌نمایی می‌کند.  همانطور که گفتیم در این صفحه می‌توانید به ترتیب زمانی جدیدترین مطالب «فوت و فن» را بخوانید. در نوار آبی بالا، سمت چپ هم دکمه شناخته شده منو را می‌بینید که کاربران اندروید دیر زمانی است با آن آشنا هستند.
 

با زدن دکمه منو به بخش‌های مختلف اپلیکیشن که در حقیقت همان بخش‌های بندی‌های گوناگون سایت هستند دسترسی خواهید داشت. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این قسمت بالاترین بخش به جستجوی اپلیکیشن تعلق گرفته است تا شما عبارت مورد نظرتان را به راحتی در مطالب سایت پیدا کنید.  بخش بعدی منو هم ویژه دسترسی به مجموعه مطالبی است که توسط شما به عنوان «علاقه‌مندی‌ها» نشانه گذاری شده‌اند. پس از آن هم دسته‌بندی‌های اصلی مطالب «فوت و فن» قرار گرفته‌اند که شامل «دانش و فن»، «اقتصاد»، «فرهنگ و هنر»، و «چند‌رسانه‌ای» است. 

و البته اگر خواننده دائمی فوت و فن باشید، حتما می‌دانید که هر یک از این بخشها شامل تعدادی زیرمجموعه هم هستند که از همینجا قابل دسترسی است.
 

هنگامی که بر روی هر یک از مقالات درون اپلیکیشن (چه صفحه اصلی و چه درون هر یک از بخش‌ها» کلیک می‌کنید، می‌توانید متن کامل آن را به همراه همان عکسهای موجود در سایت با کیفیت بالا مشاهده و مطالعه نمایید. در بخش زیرین این صفحه هم ۴ دکمه لمسی طراحی شده است که دوتای آنها برای خواندن مطالب قبلی و بعدی است. اولین دکمه از سمت چپ هم، ستاره‌ای متعلق به نشانه گذاری مطلب و قرار دادن آن در دسته «علاقه‌مندی‌ها» است. دکمه میانی هم که از شکل آن مشخص است، برای اشتراک مطلب در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال آن با ایمیل به کار می‌رود.
 
به طور کلی اگر شما به دنبال یک منبع خوب از اخبار روز در زمینه فناوری، اتومبیل، اقتصاد، فرهنگ و هنر، تئاتر و سینما و… بر روی موبایل‌تان باشید، اپلیکیشن فوت و فن می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب جهت این امر باشد. پیشنهاد می کنم که شما هم آن را نصب کرده و نظرتان را با ما  و دیگر دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. به نظر شما این اپلیکیشن چه نقاط قوتی دارد و چه کاستی هایی باید در نسخه‌های آینده رفع شوند؟
 

 

cover

پاسخ دهید