اپل استارت‌آپ‌ یادگیری ماشینی Turi را با قیمت ۲۰۰ میلیون دلار خرید!

0

بر اساس اعلام وب‌سایت GeekWire، شرکت اپل یک استارت‌آپ فعال در حوزه یادگیری ماشینی با نام Turi را خریداری کرده است. طبق معمول همه خریدهای اپل، این بار هم شرکت به سراغ یک کمپانی کوچک رفته که محصولاتش را به سرویس دیگری از اپل تبدیل کند. استارت‌آپ Turi ابزارهایی را ارایه می‌دهد که توسعه دهندگان با استفاده از آن‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های یادگیری ماشینی را توسعه دهند.

ممکن است در آینده اپل این امکان را در اختیار توسعه دهندگان شخص ثالث هم قرار دهد، شاید هم هیچ وقت این اجازه را ندهد و Turi و کسب و کارش را تنها برای خودش نگه دارد. اپل اخیرا به یادگیری ماشینی علاقه‌مند شده و درباره آن حرف می‌زند، خرید استارت‌آپ Turi هم بخشی از این برنامه است تا کوپرتینویی‌ها بتوانند اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های خود را هوشمندتر کنند. با توجه به این که همه کمپانی‌های بزرگ فناوری به سرعت به این سو پیش می‌روند، پس اپل هم به عنوان یکی از مدعیان بزرگ این حوزه نباید دست روی دست بگذارد.

بهایی که اپل برای خرید Turi پرداخت کرده در حدود ۲۰۰ میلیون دلار است. اپل پیش از این هم استارت‌آپ‌های دیگری در حوزه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی را به مالکیت خود در آورده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به VocallQ ،Emotient و Perceptio اشاره کرد.

Apple Building

باید بخوانید:  Photosphere به اپل راه پیدا کرد

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید