اپل توسط دولت کره جنوبی مورد بازرسی قرار می‌گیرد!

0

امروز صبح خبری در کره جنوبی منتشر شد مبنی بر این که دولت این کشور در حال بازرسی کمپانی اپل در برخی مسائل تجاری است. در این گزارش به این که بازرسی دولت کره دقیقا بر چه موضوعاتی متمرکز است، اشاره نشده اما می‌دانیم که کمیسیون تجارت آزاد کره جنوبی (FTC) مسئول این بازرسی است.

در طول جلسه‌ای که FTC با پارلمان کره داشت، یکی از نمایندگان، از جئونگ جائه چان (رئیس این کمیسیون) درباره ماهیت این بازرسی پرسید اما جوابی به سوال او داده نشد. اوایل ماه جاری میلادی، برخی از رسانه‌های کره اعلام کرده بودند که FTC به دنبال توافق با اپل درباره تجارت این شرکت با برخی اپراتورهای کره است. اگر این خبر صحت داشته باشد، بازرسی باید بر روی میزان پرداخت اپل به اپراتورهای مختلف متمرکز باشد.

البته نامی از اپراتورها برده نشده اما با توجه به این که بزرگ‌ترین و مشهورترین اپراتورهای وایرلس کره شامل SK Telecom ،KT و LG U+ هستند، می‌توان حدس زد این‌ برندها طرف حساب اپل باشند.

خبر فارسی

رضا جلالی

رضا جلالی هستم، دانشجوی زبان انگلیسی و عاشق علم و آی‌تی، بخصوص گجت‌های موبایل و علوم جدید. امیدوارم با همکاری بقیه دوستان بتونیم به بالا بردن دانش شما کمک کنیم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید