اپل در آمریکا محبوبیت خود را از دست داده است

0

اپل در آمریکا محبوبیت خود را از دست داده است

شاید دوران طلایی اپل به پایان رسیده باشد. براساس یک نظر سنجی که توسط The Verge و شرکت تحقیقاتی Reticle Research انجام شده است، اپل در میان شرکت های فیس بوک، مایکروسافت، گوگل و آمازون گم شده است و این نظر سنجی برای بررسی میزان اعتماد مصرف کنندگان انجام شده است. در این نظرسنجی که از 28 سپتامبر تا 10 اکتبر در ایالات متحده انجام شد، بیش از 1500 نفر حضور داشتند. یافته های این تحقیق نشان می دهد که اپل درحالیکه هنوز یک کمپانی بسیار تاثیرگذار در صنعت است، اما اعتماد کمتری را در بین کاربران به دست آورده است.

یکی از سوالات نظر سنجی، مربوط به رضایت و میزان لذت بردن از محصولات بود که اپل کمترین رتبه را در میان پنج شرکت بزرگ فناوری آمازون، اپل، گوگل، فیس بوک و مایکروسافت بدست آورد. در نظر سنجی دیگر درباره ی احساس منفی کاربران نسبت محصولات پرسیده شد که اپل رتبه ی بالاتری نسبت به فیس بوک داشت، اما هنوز هم در رتبه ی پایین تری نسبت به آمازون، گوگل و مایکروسافت قرار گرفت. 60 درصد از پاسخ دهندگان علاقه ی زیادی به محصولات و خدمات آمازون داشتند، در حالی که تقریبا 55 درصد و 45 درصد از رضایت را در مورد گوگل و مایکروسافت داشتند. سوال دیگری که در این نظر سنجی مطرح شد، این بود که پاسخ دهندگان، محصولات و خدمات کدام شرکت را به دوستان و خانواده توصیه می کنند، که شرکت اپل در این نظر سنجی نیز پس از گوگل و آمازون قرار گرفت.

با توجه به موفقیت های اپل در حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان، درآمد بالا و ارزش گذاری بازار، شهرت در سخت افزار برتر و طراحی برتر به نظر می رسد که هنوز نسبت به شرکت های دیگر در جلب رضایت مشتری ضعیف است و این در حالی است که گوگل و آمازون در زمینه هایی کلیدی مانند دسکتاپ ها، تبلت ها و smartwatch ها با اپل رقابت می کنند.

اپل در حال حاضر مشغول کار بر روی پروژه خودروی خودکار است و در دو سال گذشته تمام تمرکزش بر روی این محصول بوده است. این شرکت همچنین در بخش واقعیت مجازی خود نیز پیشرفت زیادی کرده است. اما بعید است که هیچ یک از محصولاتش بتوانند رضایت و اعتماد لازم را از سوی کاربران بدست آورد و از آمازون و گوگل پیشی بگیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید