اپل در سال جاری یک میلیاردمین آیفون ساخته شده را خواهد فروخت!

0

steve-jobsزمانی که استیو جابز در نهم ژانویه ۲۰۰۷ اولین آیفون را معرفی می‌کرد، شاید تصور نمی‌کرد اپل بتواند 9 سال بعد با فروش یک میلیاردمین گوشی هوشمندش خبرساز شود! امروز اپل جایگاه خود را در صنعت اسمارت فون‌ها تثبیت کرده است، این کمپانی توانست تا پایان سال گذشته میلادی تعداد ۸۹۶ میلیون آیفون را به فروش برساند. حال اگر طبق آن چه تحلیل‌گران انتظار دارند، اپل در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ تعداد ۵۰ میلیون آیفون فروخته و در سه ماهه جاری هم بتواند ۴۴ میلیون دیگر بفروشد، کافی است تابستان را تنها با فروش ۱۰ میلیون گوشی شروع کند تا تعداد آیفون‌های فروخته شده تا این تاریخ به یک میلیارد دستگاه برسد.

از آن جا که اپل به تازگی آیفون ۴ اینچی جدید خود با نام SE را وارد بازار کرده، به احتمال زیاد تا ماه جولای (حدود سه ماه پیش از معرفی آیفون 7) به این رقم رویایی خواهد رسید.

اگر بخواهیم تحلیل جامع‌تری داشته باشیم، باید به وال استریت ژورنال رجوع کنیم. منتقدین این نشریه گمان می‌کنند اپل قصد دارد در روز ۲۰ جولای یک میلیاردمین آیفون خود را به فروش برساند. بد نیست بدانیم که اپل در نوامبر سال ۲۰۱۴ یک میلیاردمین گجت مبتنی بر iOS خود را فروخت.iphonehistory.0.0

اپل توانست در دو روز اول عرضه آیفون نسل اول، تعداد ۲۷۰ هزار دستگاه از این گوشی را بفروشد و تا سپتامبر ۲۰۰۷ این رقم به یک میلیون رسید. آیفون 3G در هفته اول یک میلیون دستگاه فروخت، رقمی که همه را شوکه کرد، البته این رقم در مقایسه با فروش آیفون 6s و 6s پلاس تا پایان هفته اول سپتامبر ۲۰۱۵ که به رقم ۱۳ میلیون رسید، بسیار ناچیز است. با چنین رشد عظیمی در فروش گوشی‌های هوشمند ساخت اپل، رسیدن به فروش یک میلیاردمین آیفون موجود در زمین دور از ذهن نیست.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید