اپل هم‌اکنون 95 درصد از سود بازار اسمارت‌ فون‌ها را در اختیار دارد

0

apple-and-samsung

بنابر گزارشات، کمپانی اپل موفق شده در سه ماهه سوم 2015 حدود 94 درصد از سود بازار اسمارت‌ فون‌ها را متعلق به‌خود کند، این مقدار برای خود اپل هم یک رکورد محسوب می‌شود زیرا در مدت‌زمان مشابه سال گذشته این رقم 85 درصد را نشان می‌داد. این میزان سود می‌تواند حیرت‌انگیزتر هم باشد از آن‌جایی که این کمپانی تنها حدود 15 درصد از فروش جهانی اسمارت‌ فون‌ها را دارد. یکی از دلایل روی دادن این اتفاق افزایش قیمت پرچمدار اپل از 620 دلار به 670 دلار است که موجب افزایش درآمد این کمپانی شده است.

در طرف دیگر ماجرا سامسونگ بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه در جهان قرار دارد که با متوسط قیمت فروش هر دستگاه 180 دلار نیاز بیشتری به افزایش کمی تولیدات خود دارد، این کمپانی در سه ماهه سوم 2015 موفق شده 11 درصد از سود بازار اسمارت‌ فون‌ها را به خود اختصاص دهد، این میزان به نسبت روزهای اوج این کمپانی در سال 2013 که حدود 42 درصد از بازار را در اختیار داشت، بسیار کمتر است. از نظر فروش هم‌اکنون این کمپانی 22 درصد از فروش اسمارت‌ فون‌ها را نصیب خود کرده که در گذشته این مقدار 31.9 درصد بوده است.

دیگر کمپانی‌های بزرگ تولید کننده اسمارت‌ فون از جمله سونی، اچ‌تی‌سی، مایکروسافت، لنوو یا موتورولا و ال‌جی در این سه‌ماهه نه افزایش سود را تجربه کرده‌اند و نه متضرر شده‌اند.

Canaccord

همان‌طور که از نمودار بالا نیز مشخص است اپل به امپراطوری بلامنازع بازار اسمارت‌ فون‌ها تبدیل شده است و آخرین پرچمدار این کمپانی نیز توانسته در رکورد شکنی‌های این کمپانی دخالت داشته باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید