اپ تایم: اپلیکیشن رسمی وب سایت Freelancer، مرجع دورکاری جهان

0

اپ تایم: اپلیکیشن رسمی وب سایت Freelancer، مرجع دورکاری جهان

دورکاری یکی از روش های جدید بین کارفرمایان و پیمانکاران است.البته ممکن است با شنیدن کلمه پیمانکار،ذهنتان به سمت پروژه های عمرانی برود.ولی تعریف پیمانکاری در سطح جهانی ،ارائه یک کار از طرف کارفرما و پیشنهاد قیمت و زمان کار از طرف متقاضیان آن کار در هر زمینه ای است که در زبان انگلیسی به آن فریلنسری و به مجری آن کار فریلنسر گفته می شود. دورکاری یا فریلنسری در بسیار از زمینه ها توانسته بخاطر کم کردن هزینه ها برای کارفرمایان و پیمانکاران به یکی از روش های محبوب جهانی بدل شود. شما در این روش نیازی به بودن در یک محل خاص ندارید و می توانید به وسیله اینترنت وظایفتان را انجام دهید و یا اینکه برای پیمانکاران وظایف مشخصی تعیین کنید.این روش می تواند بر مبنای اعتماد و یا قرار داد باشد.ولی زمانی که شما با حجم انبوهی از عرضه و تقاضا روبرو هستید،کمبود زمان اجازه عقد قرارداد و اعتماد بی جا را به شما نمی دهد.به همین جهت سرویس هایی برای واسطه شدن بین کارفرما و متقاضی کار به وجود آمده اند که با برند خود واسطه ای بین این دو می شوند. یکی از این سرویس ها سایت معروف Freelancer.com  است که بزرگترین مرجع دورکاری جهان است.

 

شما با ثبت نام در این سایت می توانید به عنوان کارفرما پروژه های خود را قرار داده و قیمت پیشنهادی پیمانکاران را دریافت کنید و هم می توانید به عنوان یک پیمانکار یا همان فریلنسر به جستجوی کار بپردازید و مبلغ پیشنهادی خود را بدهید.این وبسایت با گرفتن درصدی از پول رد و بدل شده،کارمزد خود را دریافت کرده و ضامن کارفرما و فریلنسر می شود.در حال حاضر وبسایت فریلنسر با 19 میلیون عضو و بیش از 9 میلیون پروژه موفق خود را به بزرگترین سایت دورکاری جهان تبدیل کرده است.

وبسایت فریلنسر توانسته با عرضه اپلیکیشن رسمی خود به خوبی مخاطبان موبایلی را جذب این سرویس جذاب کند.اپلیکیشنی زیبا و بسیار کارآمد با طراحی و رابط کاربری خوب می تواند جایگزین خوبی برای نسخه دسکتاپ آن باشد. در ادامه به بررسی جامع و کامل این اپلیکیشن می پردازیم.

اکانت

بعد از ثبت نام از طریق وبسایت یا اپلیکیشن یا ورود از طریق یکی از شبکه های اجتماعی می توانید با با ثبت روزمه و فعالیت تان ،حرفه خود را به دیگران عرضه کنید.

Dashboard

شما در این قسمت می توانید به عنوان یک کارفرما تقاضای انجام یک پروژه را بکنید،وضعیت مالی خود را ببینید و واحد پولی خود را تغییر دهید.این نکته را باید یادآور شد که شما برای ارسال پیشنهاد در هر ماه محدودیت دارید ولی با ارتقا اکانت خود از طریق همین قسمت می توانید در ماه تا 1000 پیشنهاد برای کارفرمایان بفرستید.

Inbox

اپلیکیشن دارای یک سیستم گفتگو بین کارفرمایان و متقاضیان کار است که با نظارت خود وبسایت فریلنسر باید انجام شود. باید توجه داشته باشید که هیچ راه ارتباطی خارج از نظارت وبسایت بین کارفرمایان و متقاضیان کار قبل از به تفاهم رسیدن هردوطرف نباید وجود داشته باشد. همچنین در قسمت Contacts می توانید با دیگر کاربران این وبسایت به گفتگو بپردازید.

Notification

سیستم اعلانات این بخش مربوط به برنده شدن در مناقصات یا دریافت پیشنهاد کار از دیگران و … است. شما در این قسمت می توانید از فعالیت دیگران نسبت به خودتان با خبر شوید.

Favorites

علاقه مندی های این اپلیکیشن برای پروژه ها و فریلنسرهای مورد علاقه شما طراحی شده است.شما با اضافه کردنشان به این قسمت می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

Browse Projects

بخش اصلی وبسایت برای متقاضیان کار این قسمت است.در این قسمت می توانید به تمامی پروژه های سایت با دسته بندی های مختلف دسترسی داشته باشید.در بخش Categories می توانید پروژه های مرتبط با طراحی وبسایت،IT،نرم افزار،نویسندگی،طراحی،مهندسی،ترجمه و … را مشاهده کنید.در بخش Recommended می توانید پروژه های پیشنهادی خود وبسایت Freelancer را بر اساس توانایی های خود ببینید.

Browse Freelancers

اگر کارفرما هستید می توانید در این قسمت فریلنسرها(متقاضیان کار) را بر اساس توانایی هایشان پیدا کرده و در نهایت آن ها را استخدام کنید.هر فریلنسر برای خود یک دستمزد پیشنهادی تعیین کرده که شما می توانید با تعیین حداقل و حداکثر دستمزد،فریلنسرهایی که با دستمزد مد نظرتان حاضر به همکاری با شما هستند را پیدا کنید.

My Projects

این بخش دارای دو تب Freelancer و Employer است که در واقع مرز بین فعالیت به عنوان کارفرما یا یک فریلنسر است.در بخش Freelancer می توانید پروژه هایی هایی که موفق به برنده شدن آن ها شده اید را مشاهده کنید.در قسمت Employer می توانید پروژه های ایجاد شده توسط خودتان را مشاهده و مدیریت کنید و از قیمت های پیشنهادی فریلنسرها مطلع شوید.

Post a Project

همانطور که گفته شد شما به عنوان یک کارفرما می توانید پروژه هایی ایجاد کنید و منتظر قیمت پیشنهادی فریلنسرها باشید.قبل از ایجاد پروژه باید دسته بندی پروژه را مشخص کنید.

Memberships

در ابتدای مطلب گفتیم که در هر ماه فقط تعداد محدودی حق ارسال پیشنهاد قیمت به کارفرمایان را دارید. اما با پرداخت یک حق عضویت می توانید این مقدار را افزایش داده و از دیگر امکانات آن استفاده کنید.در حالت رایگان شما در هر ماه فقط حق 8 پیشنهاد قیمت را دارید.بجز حالت رایگان،5 حالت عضویت وجود دارد که بسته به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما شروع با حالت Basic است.

Payments

همه تلاش ها به پول ختم می شود! در نهایت شما برای ارسال پول به فریلنسرها و دریافت پول به عنوان یک فریلنسر نیاز به یک حساب معتبر بین المللی دارید.ویزاکارت،مسترکارت،پی پال، Skrill و … از جمله روش های انقال دستمزدتان است که این وبسایت در جلوی شما قرار داده است.این نکته را فراموش نکنید که با افزودن یک حساب معتبر که به نام خودتان است می توانید اکانت خود را معتبرکنید.

دریافت اپلیکیشن :

اپلیکیشن رسمی Freelancer.com را می توانید از لینک های زیر برای پلتفرم های اندروید و iOS  دریافت کنید .

Freelancer – Android

Freelancer – iOS

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید