اپ تایم: با Opera Max حجم اینترنت مصرفی گوشی را مدیریت کنید

0

اپ تایم: با Opera Max حجم اینترنت مصرفی گوشی را مدیریت کنید

تلفن های همراه هوشمند به علت نصب اپلیکیشن های زیاد بر روی آن ها همیشه یکی از مصرف کنندگان حجم اینترنت می باشند. مصرف حجم اینترنت  توسط اپلیکیشن ها به دو بخش Background و Foreground تقسیم می شود. قسمت Background مختص زمانی است که شما اپلیکیشن را کاملا بسته اید ولی اپلیکیشن به دور از چشم شما برای دریافت و ارسال اطلاعات از اینترنت تلفن همراهتان استفاده می کند. بخش دوم یا همان Foreground مختص زمانی است که شما در حال کار با اپلیکیشن هستید. مثلا اگر بخش Background اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ را خاموش کنید ،دیگر قادر به دریافت پیام های دیگران در زمان بسته بودن واتس اپ نخواهید بود.اما اپلیکیشن هایی هستند که دسترسی آن ها به Background Data ضرورتی ندارد و می توانیم آن را غیر فعال کنیم.  Opera Maxیک اپلیکیشن برای مدیریت مصرف Background و Foreground تلفن همراه شما و در نتیجه بهبود سرعت اینترنت است.شما با نصب این اپلیکیشن می توانید متوجه شوید که کدام یک از اپ های گوشی شما بیشترین حجم مصرف اینترنت را دارد. در ادامه به نحوه کار و امکانات این اپلیکیشن می پردازیم.

کار با اپلیکیشن بسیار آسان است.با زدن منوی کشویی سمت چپ برنامه متوجه می شویم که اپلیکیشن به چهار بخش مختلف Boost mobile،Boost Wi-Fi،Protect Wi-Fi و Manage apps تقسیم می شود. در قسمت Boost mobile شما می توانید بر حجم مصرفی اینترنت اپراتور تلفن همراه خود نظارت داشته باشید .با زدن دکمه قرمز رنگ BOOST شما به اپلیکیشن این اجازه را می دهید که به وسیله یک VPN بر حجم مصرفی شما نظارت کند.بعد از زدن دکمه BOOST رنگ قرمز برنامه تبدیل به سبز می شود که حاکی از روشن بودن اپلیکیشن است. در قسمت پایین همان پنجره می توانید حجم مصرفی و مقدار حجمی که اپلیکیشن برای شما صرفه جویی کرده را ببینید.با زدن بر روی هر یک از این گزینه ها شما قادر خواهید بود تا حجم مصرفی Background و Foreground تلفن همراهتان را ببینید.

در بخش بعدی یا همان Boost Wi-Fi شما می توانید بر روی حجم مصرفی شبکه وای فای متصل شده به تلفن همراهتان با همان شکل و شمایل بخش اینترنت اپراتور تلفن همراهتان نظارت داشته باشید . بخش سوم یا Protection به ادعای سازندگان این اپلیکیشن، جلوی نفوذ بدافزارها و خرابکاری های اینترنتی را می گیرد. بخش آخر که بخش اصلی اپلیکیشن است Manage Apps نام دارد که مربوط به مدیریت حجم مصرفی تک تک اپلیکیشن های تلفن همراهتان است.شما در این بخش می توانید متوجه این شوید که کدام یک از اپلیکیشن ها به به وای فای شما یا اینترنت اپراتور شما و Background Data دسترسی دارند. همچنین می توانید به راحتی با زدن بر روی نام اپلیکیشن ها جلوی مصرف حجم اینترنت آن را بگیرید . در قسمت Savings همین بخش، اپلیکیشن هایی را می بینید که توسط خود Opera Max مجبور به صرفه جویی در مصرف اینترنت شده اند.  Opera Max را نصب کنید و جلوی هدر رفتن حجم اینترنت تان را بگیرید.

 Opera Max را می توانید از لینک زیر برای پلتفرم اندروید دریافت کنید :

Opera Max – Android

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید