اپ تایم: با Pocket لینک ها را در جیب تان داشته باشید

0

اپ تایم: با Pocket لینک ها را در جیب تان داشته باشید

بارها شده است که در حال وب گردی بوده ایم و با صفحات یا سایت هایی مواجه شده ایم که به علت ضیق وقت نتوانسته ایم به طور کامل مطالب آن ها را بخوانیم . سایت هایی خبری یا آموزشی که در بهترین حالت توانسته ایم آن ها را به علاقه مندی های مرورگرمان اضافه کنیم . اما وقتی با حجم انبوهی از سایت ها و لینک ها مواجه شده ایم معمولا مطالب مان را گم کرده ایم یا برای پیدا کردنشان وقت زیادی صرف کرده ایم . Pocket برای حل این مشکل ساخته شده است. این اپلیکیشن که برای پلتفرم های مختلف عرضه شده است می توانید یک محل خوب برای ذخیره سریع وب گردی های مان باشد. Pocketیک اپلیکیشن بسیار محبوب است که توانسته با طراحی بسیار زیبا و کاربردی،خود را در دل کاربرانش جا کند. این اپلیکیشن با امکانات بی نظیر خود و ارائه آن برای پلتفرم های مختلف می توانید در کسری از ثانیه لینک مورد نظرتان را دخیره کنید تا در آینده آن را صورت آنلاین یا آفلاین مشاهده کنید. در ادامه به بررسی کامل اپلیکیشن می پردازیم.

 

 

Pocket Account

بعد از ایجاد یک اکانت Pocket می توانید از امکانات کاربردی این اپلیکیشن استفاده کنید.صفحه اصلی اپلیکیشن دارای دو تب My List و Recommended  است .

My List

در این قسمت شما می توانید صفحاتی را که قبلا با تگ های مختلف در اپلیکیشن ذخیره کرده اید را به صورت آنلاین و آفلاین ببینید. در زمان ذخیره هر صفحه یا سایت ،اپلیکیشن به شما پیشنهاد چند تگ(برچسب) را می دهد که با اضافه کردن هر تگ به صفحه مورد نظرات تان می توانید در مواقع لزوم آن را به سادگی به وسیله همین تگ ها پیدا کنید. جستجوی اپلیکیشن در همین قسمت وجود دارد که با وارد کردن قسمتی از لینک و یا آدرس و در نسخه پولی آن با وارد کردن قسمتی از متن صفحه می توانید صفحات ذخیره شده خود را ببینید.

Recommended

این قسمت همانطور که نامش پیداست مربوط به صفحات پیشنهادی خود اپلیکیشن است که دیگر کاربران آن ها را به اشتراک گذاشته اند.در این قسمت می توانید اخبار،مقالات،صفحات مجلات و هر صفحه دیگری را به راحتی پیدا کنید و از آن لذت ببرید.در پایین هر مطلب به جای گزینه Like گزینه Save را می بینید که با لمس آن می توانید صفحه مورد نظر را به لیست خود اضافه کنید و بعدا به مطالعه آن بپردازید. در ضمن هر مطلب را می توانید به وسیله اپلیکیشن های پیام رسان با دوستانتان به اشتراک بگذارید یا اینکه لینک آن را برای استفاده های دیگر کپی کنید .در قسمت پایین همین تب با فشردن گزینه Add می توانید کسانی که  از Pocket استفاده می کنند را پیدا کنید و آن ها را دنبال کنید. همچنین می توانید به وسیله دفترچه تلفن خود، اکانت فیسبوک یا توییترتان به راحتی دوستانتان را پیدا کنید و از مطالب به اشتراک گذاشته آن ها استفاده کنید.

Bio

این قسمت مربوط به کامل کردن پروفایل خود و نوشتن یک متن برای معرفی خود به دیگران است تا آن ها بتوانند طبق شناخت از سلایق تان مطالب شما را دنبال کنند. در این بخش همچنین می توانید از دنبال کنندگان و دنبال شوندگان خود مطلع شوید و یا اینکه پروفایل خود را به وسیله اپلیکیشن های دیگر به اشتراک بگذارید.

Notifications

یکی از نکات بسیار خوب این اپ داشتن اعلانات است که به وسیله آن می توانید از فعالیت دیگران نسبت به صفحات و لیست خود مطلع شوید.

Articles

خود اپلیکیشن محتواهای ذخیره شده شما را به دسته بندی های مختلفی تفسیم می کند که اولین بخش آن مربوط به مقالات است.شما با ذخیره صفحاتی که حاوی متن است،آن را بخش مقالات جای داده و در آینده می توانید آن ها را مشاهده کنید.

Videos

صفحاتی که حاوی یک فایل ویدیویی یا پخش کننده آنلاین ویدیویی هستند در این بخش ذخیره می شود. شکل و شمایل این قسمت با دیگر بخش ها به دلیل نشان دادن قسمتی از ویدیو متفاوت است.

Images

گاهی در وب گردی های خود فقط نیاز به ذخیره یک عکس دارید و دلیلی بر ذخیره کل سایت یا صفحه نمی بینید. با ذخیره هر عکس می توانید آن را در این بخش مشاهده نمایید.

Shared to Me

دوستان شما می توانند بعد از ذخیره هر صفحه آن را با شما به اشتراک بگذارند.صفحات به اشتراک گذاشته توسط دوستان تان در این بخش ذخیره می شوند.

Tags

همانطور که در مطالب بالا گفتیم در زمان ذخیره هر صفحه خود اپلیکیشن به شما پیشنهاد می دهد که آن را با تگ های مختلف ذخیره کنید تا بعدا با سهولت بیشتری آن را پیدا کنید.شما در این بخش می توانید تمامی تگ های اضافه شده به اپلیکیشن را در قالب یک لیست مشاهده کنید و مطالب را بر اساس همین تگ ها مشاهده و یا جداسازی کنید.همچنین می توانید حتی بعد از اضافه کردن تگ ها آن را ویرایش یا پاک کنید.

Favorites

صفحات مورد علاقه و خاص خود را می توانید در این بهش ذخیره کنید .علاقه مندی های خود را در یک لیست اختصاصی خواهید داشت تا در مواقع لزوم نیازی به جستجوی های زیاد بر اساس تگ ها نباشید .

Archive

به جای پاک کردن صفحات یا سایت ها می توانید آن ها را به آرشیو منتقل کنید .

و اما امکانات نسخه پولی اپلیکیشن :

تمامی امکانات گفته شده Pocket کاملا رایگان هستند ولی با پرداخت حدود 5 دلار در ماه یا 50 دلار در سال می توانید از سه امکان جالب اپلیکیشن برخوردار شوید :

Permanent Library

با این امکان شما می توانید یک کپی از تمامی لینک های ذخیره شده حتی در صورت پاک شدن آن لینک داشته باشید.

Powerful Search

همانطور که گفته شد نسخه پولی اپلیکیشن دارای یک جستجوگر قدرتمند است که با وارد کردن حتی قسمتی از متن صفحات می توانید آن ها را پیدا کنید.

Suggested Tags

با این امکان،خود اپلیکیشن با آنالیز صفحه ای که قصد ذخیره کردن آن را دارید به شما تگ های پیشنهادی ارائه می دهد که شما را از وارد کردن دستی تگ بی نیاز می کند .

دریافت اپلیکیشن

این اپلیکیشن را می توانید از لینک های زیر برای پلتفرم های مختلف دریافت کنید :

 

Pokcet – Android

Pocket – iOS

Pocket – Desktop (web App)

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید