اپ تایم: با Spreaker Studio،ایستگاه رادیویی خود را بسیازید

0

اپ تایم: با Spreaker Studio،ایستگاه رادیویی خود را بسیازید

ارتباطات رادیویی در ابتدا برای ارتباط در جنگ ها استفاده می شد. ولی رفته رفته تنوع کاربری امواج رادیویی گسترش یافت و دولت ها با ایجاد ایستگاه های رادیویی رابطه بین دولت و ملت خود را تقویت می کردند.ایستگاه های دولتی که در انحصار دولت ها بودند ،برنامه و دستورات دولت را به مردمانشان گوشزد می کردند. اما با گذشت زمان ایستگاه های رادیویی خصوصی در بین ایستگاه های رادیویی دولتی ظاهر شدند و به علت برنامه های متفاوتشان نسبت به ایستگاه های دولتی،خود را در دل مردم جا کردند. نسل بعدی ایستگاه های رادیویی ، رادیوهای اینترنتی بودند که هزینه بسیارکمتری نسبت به ایستگاه های رادیویی آنالوگ و دیجیتال داشتند.این رادیوها با استفاده از “صفر و یک” و در بستر اینترنت  صدا را به گوش مخاطب می رسانند.

 

امروز می خواهیم اپلیکیشنی را به شما معرفی کنیم که به هرکسی این امکان را می دهد که یک ایستگاه زنده رادیویی و اختصاصی داشته باشد. فرض کنید یک اتفاق در نزدیکی شما می افتد و شما به عنوان”شهروند خبرنگار” شاهد عینی ماجرا هستید.به وسیله این اپلیکیشن و یک گوشی هوشمند می توانید به صورت زنده آنچه را که می بینید با صدای خودتان به گوش مردم دنیا برسانید.

Spreaker Studio یک شبکه اجتماعی رادیوهای خصوصی است که به وسیله آن می توانید ایستگاه رادیویی اختصاصی خود را بسازید. ظاهر و رابط کاربری اپلیکیشن زیبا و آسان است. صفحه ابتدایی این اپ به ثبت نام آن اختصاص دارد و شما می توانید به وسیله اکانت یکی از شبکه های اجتماعی معروف اقدام به ثبت نام کنید یا اینکه به صورت دستی فرم ثبت نام را پر کنید. بعد از ثبت نام وارد استودیو شخصی خود می شوید . دکمه بزرگ REC در بالای صفحه قرار دارد که با فشردن آن، دو نوع ضبط صدای Offline و Live را می توانید انتخاب کنید.همانطور که از نام این حالت ها مشخص است گزینه Offline مربوط به ضبط صدا به صورت آفلاین و دکمه Live برای ضبط صدا به صورت مستقیم و مربوط به ایستگاه رادیویی زنده شما است. در بخش پایینی اپلیکیشن شما با 3 تب Playlist و Effects و Chat روبرو هستید.در بخش Playlist شما می توانید لیستی از موزیک های تلفن همراه خود را به صورت DJ بر روی ایستگاه رادیویی خود پخش کنید.همچنین می توانید همزمان با پخش موزیک به صحبت کردن بپردازید. در بخش Effect که بیشتر جنبه طنز دارد شما می توانید بر روی صدای خود جلوه های صوتی مثل دست زدن جمعیت و صدای زنگ و … قرار می دهید. بخش Chat مخصوص ارتباط بین شما و مخاطبانتان است که تنها زمانی فعال می شود که ایستگاه رادیویی شما به صورت زنده برنامه داشته باشد.در منوی کشویی این اپلیکیشن با 5 بخش مختلف از جمله تعریف پروفایلتان و دیدن دنبال کننده ها و لایک های شما روبرو هستید. در بخش Statistics که زیرمجموعه همین منوی کشویی است شما می توانید آمار بازدید ایستگاه رادیویی خود را ببینید. Spreaker Studio امکانات ویژه را هم برای کاربران نسخه پولی خود قرار داده است که با خریدن این نسخه می توانید به ایستگاه رادیویی خود امکانات جدیدی را اضافه کنید.

 

Spreaker Studio را می توانید از لینک های زیر برای پلتفرم های اندروید و iOS و  Desktop دریافت کنید.

 

Spreaker Studio – Android

Spreaker Studio – iOS

Spreaker Studio – Desktop

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید