اپ تایم : Daylio؛ ثبت خاطرات بدون نیاز به تایپ

0

اپ تایم : Daylio؛ ثبت خاطرات بدون نیاز به تایپ

زود قضاوت نکنید! Daylio فقط یک اپلیکیشن برای ثبت خاطرات نیست. شما توسط این اپلیکیشن می توانید احساسات خود را توسط شکلک ها ثبت کنید و چیزهایی که باعث به وجود آمدن این احساس شده اند را ثبت کنید! با انجام این کار می توانید متوجه شوید که کدام یک از کارهای روزمره تان باعث خوشحالی یا عصبانیت شما می شوند. در ادامه به بررسی کامل این اپلیکیشن می پردازیم.

 

Entries

با نصب اپلیکیشن و ورود به آن شما وارد صفحه تاریخ جاری می شوید . با زدن گزینه Add در گوشه سمت راست پایین ، می توانید احساس خود را ثبت کنید.اپلیکیشن دارای 5 احساس مختلف است که حتی اگر درک درستی از زبان انگلیسی نداشته باشید می توانید به وسیله شکلک ها،هر کدام از احساسات را تشخیص دهید. احساسات از خیلی خوب شروع و با خیلی بد به پایان می رسند.بعد از انتخاب هر احساس می توانید می توانید تاریخ جاری را عوض کرده و احساس روزهای های قبل را ثبت کنید.بعد از ثبت احساس ،اپلیکیشن از شما این سوال را می پرسد که چه چیزی باعث این احساس در شما شده است.خود اپلیکیشن دارای کارهای رزومره یک انسان است که با انتخاب یکی یا چند گزینه از بین آن ها دلیل احساس خوب یا بدتان را به اپلیکیشن بگویید. اگر کاری که باعث به وجود آمدن احساس مورد نظرتان را در لیست اپلیکیشن پیدا نکردید می توانید آن را به وسیله گزینه Edit/new به لیست اضافه کنید.در ابتدا گفتیم که با این اپلیکیشن نیازی به ثبت خاطرات خود ندارید،اما این دلیل بر این نیست که از ثبت خاطرات به وسیله نوشتن منع شده اید.در آخر می توانید با اضافه کردن یک متن به احساستان آن را در اپلیکیشن ذخیره کنید.

Stats

در این بخش می توانید نمودارها و آمارهای مربوط به احساستان را ببینید .شما با ثبت احساسات خود و کارهایی که باعث به وجود آمدن آن احساس شده اند و مراجعه به این قسمت می توانید متوجه شوید که چه چیزهایی باعث خوشحالی شما یا عصبانیت شما می شوند و آن ها را مدیریت و کنترل کنید.این بخش شامل چند نمودار است به بررسی آن ها می پردازیم .

Monthly Mood chart

در این بخش می توانید نمودار احساسات خود را بر اساس ماه ببینید. در این بخش می توانید متوجه این شوید که در کدام روز از ماه دارای بیشترین احساس خوشحالی یا عصبانیت با بی تفاوتی بوده اید

Mood Count

این بخش شمارنده احساسات شما است. شما در این بخش می توانید فارغ از روز و ماه و سال، به طور کلی متوجه این شوید که تا به امروز چندبار احساس خوشحالی یا ناراحتی داشته اید.

Activity Count

این بخش شمارنده فعالیت هاست .همانطور که گفتیم زمانی که شما احساس خود را ثبت می کنید،به همراه آن باید کاری که باعث این به وجود آمدن آن احساس شده را ثبت کنید. بعد از گذشت مدتی از ثبت احساس و کارهای خود می توانید متوجه این شوید که بیشترین کاری را که تا به امروز انجام داده اید کدام کار بوده است.

Best And Wrost Day

در این بخش می توانید بهترین روز و بدترین روزتان را ببینید و متوجه این شوید که چه چیزی باعث خوب بودن یا بد بودن آن روزتان شده است.

Longest Best Day Streak

در این بخش می توانید روزی را که بیشترین احساس خوشحالی و سرزندگی را داشته اید را پیدا کن و آن کاری  که باعث این خوشحالی طولانی مدت شده است را ببینید.

Yearly Statistics

جمع بندی سالانه متعلق به این بخش است. با ورود به این بخش می توانید تمامی نمودارهایی که در موردشان توضیح دادیم را به صورت سالانه ببینید.

Calendar

تقویم اپلیکیشن در این قسمت است. شما با ورود به این بخش می توانید روزها را بر اساس احساس ببینید و متوجه این شوید که کدام روز از هفته احساس بهتری داشته اید.

Pin Lock

سازندگان این اپلیکیشن به فکر اسرار  شما هم بوده اند . قطعا ثبت خاطرات در یک نرم افزار قابل حمل ممکن است مشکلات جدی را برای شما به وجود بیاورد. با تنظیم یک کلمه عبور اختصاصی برای اپلیکیشن می توانید از ورود افراد فضول به اسرار زندگی تان جلوگیری کنید!

Reminders

اپلیکیشن دارای یادآور روزانه است که با روشن کردن و تنظیم ساعت آن می توانید به صورت روزانه احساسات خود را ثبت کنید.

 

این اپلیکیشن را می توانید از لینک زیر برای پلتفرم اندروید دریافت کنید :

 

Daylio – Android

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید