اکتیویژن با عزمی راسخ به دنیای ورزش های الکترونیک می آید

0

اکتیویژن با عزمی راسخ به دنیای ورزش های الکترونیک می آید

ورزش های الکترونیک یا eSports اکنون به عنوان یکی از پر مخاطب ترین و جذاب ترین بخش های مربوط به صنعت سرگرمی قلمداد می شود و حتی می توان گفت که این بخش پر مخاطب اکنون پای خود را از این وادی نیز فراتر نهاده و نام خود را به عنوان رقیبی جدی برای ورزش های فیزیکی و کلاسیک مطرح کرده است. سوای این امر، گردش مالی این حوزه ی نوین از صنعت سرگرمی نیز هر روز خیره کننده تر از روز قبل می شود و بی اغراق می توان گفت که این روز ها ورزش های الکترونیک چیزی کم از سکو های نفتی ندارند. از همین رو هیچ عجیب نیست که ما هر روز شاهد ورود شرکت های ریز و درشت بیشتری به بخش eSports باشیم و رقابت در این عرصه تنگاتنگ تر از قبل شود. به احتمال فراوان سران شرکت اکتیویژن نیز به دلیل همین پتانسیل مالی بالا در حوزه ی ورزش های الکترونیک بوده که به تازگی تصمیم گرفته اند به شکلی جدی وارد دنیای eSports شوند.

شرکت اکتیویژن ظرف روز های اخیر ورود جدی خود به دنیای ورزش های الکترونیک را با خبر راه اندازی بخش ویژه و مجزای eSports در این شرکت اعلام کرده است. هنوز استراتژی اصلی اکتیویژن در مورد این بخش به شکل کامل از سوی سران این شرکت تشریح نشده است اما با نگریستن به نام اعضای اصلی این بخش جدید، به نظر می رسد که سران اکتیویژن اهداف مهم و برنامه هایی کاملاً جدی را برای حضور قدرتمند در دنیای ورزش های الکترونیک در سر می پرورانند. در واقع این بخش جدید از اکتیویژن قرار است به دست رییس سابق کمپانی ESPN یعنی استیو برنشتاین و همچنین مدیر کل پیشین لیگ MLG (که از جمله لیگ های معتبر و پر مخاطب حاضر در دنیای ورزش های الکترونیک محسوب می گردد) یعنی مایکل سپسو اداره شود که همین امر نشان از عزم راسخ اکتیویژن برای ورود به دنیای eSports دارد. اگر چه هنوز اعضای اکتیویژن و مدیران این بخش جدید اهداف عملی خود برای آینده را به طور واضح در اختیار علاقمندان حوزه ی eSports قرار نداده اند، اما در کل می توان ادعا کرد که اقدام اکتیویژن برای حضور جدی در بخش ورزش های الکترونیک اقدامی کاملاً هوشمندانه بوده است. هر چه باشد این شرکت در کنار شرکت Blizzard Entertainment به شکل کلان تحت سیاست های کمپانی مادر Activision Blizzard هدایت می شوند و در این میان بسیاری از عناوین ساخته شده به دست Blizzard اکنون جزو محبوب ترین آثار دنیای بازی های کامپیوتری در میان فعالان حوزه ی eSports به شمار می روند. مطمئناً تمرکز اکتیویژن بر روی عناوینی نظیر Heroes of The Storm ، Heart Stone ، نسخه های مختلف سری StarCraft و همچنین بازی World Of Warcraft می تواند برگ برنده ای برای این شرکت در دنیای ورزش های الکترونیک باشد و علاوه بر بالاتر بردن محبوبیت این عناوین در نزد مخاطبان اصلی eSports سود سرشاری را نیز عاید اکتیویژن نماید. از سوی دیگر آن ها مجموعه ای به نام Call of Duty را نیز در اختیار دارند که یکی از پر مخاطب ترین عناوین در میان کنسول بازان فعال در دنیای eSports محسوب می شود (البته در پرانتز باید به این نکته اشاره کرد که سری CoD در کل اعتبار چندانی میان PC بازان حرفه ای فعال در بخش ورزش های الکترونیک که هسته ی اصلی دنیای eSports را تشکیل می دهند ندارد و در میان آثار شوتر، این بازی کانتر استرایک است که از لحاظ اعتبار و مخاطب حرف اول را در این حوزه می زند).

 activision-blizzard

در این میان مدیر بخش جدید eSports در شرکت اکتیویژن یعنی استیو برنشتاین اعتقاد دارد که ورزش های الکترونیک به زودی این قابلیت را خواهند داشت تا از لحاظ محبوبیت و تعداد مخاطب، لیگ های ورزشی پر طرفدار سنتی را تحت الشعاع خود قرار دهند و همین موضوع فرصت خوبی را برای اکتیویژن فراهم می کند تا پا به این کارزار بزرگ بگذارد. سوای مواردی نظیر فروش بلیط، فرآیند های لیسانس کردن، تبلیغات و اسپانسرینگ، بسیاری از حوزه های پر سود دیگر نیز در این بخش نوین از دنیای بازی های کامپیوتری وجود دارد که می تواند جولانگاهی برای فعالیت های هر چه بیشتر شرکت های بزرگ بازی سازی نظیر اکتیویژن داشته باشد. در این میان فرآیند استریم بازی ها و مسابقات eSports نیز خود یکی از بخش های پر مخاطب و پر سود حاضر در ورزش های الکترونیک محسوب می شود. به اعتقاد برنشتاین، شرکت مادر Activision Blizzard سال گذشته موفق به تولید محتوا های متعددی در دنیای سرگرمی شد که در مجموع توانستند چیزی بیش از 150 میلیون مخاطب را در سراسر جهان به سمت خود جلب کرده و زمانی در حدود 13 میلیارد ساعت آن ها را سرگرم نمایند. بنا بر این از همین حالا هم اکتیویژن پتانسیل بسیار مناسبی را برای حضور موفق در دنیای نوظهور eSports در برابر خود می بیند. امری که بابی کوتیک رییس اکتیویژن نیز به آن امید فراوانی بسته و ورود اکتیویژن به این عرصه ی جدید را در راستای موفقیت هر چه بیشتر دو شرکت Activision و Blizzard می داند. باید منتظر ماند و دید که در افق پیش رو و در ماه های آینده شرکت اکتیویژن چه اهدافی را در دنیای eSports دنبال خواهد کرد و دقیقاً به چه نحوی وارد این حوزه ی نوین از صنعت سرگرمی خواهد شد.  

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید