اکثر فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع شاغل هستند

0

رییس دانشگاه علمی کاربردی گفت: با بررسی 60 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به این نتیجه رسیدیم که 76 درصد آنها شاغل هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ اخباری رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی با وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‌ عالی باید متناسب با شوق و اشتغال باشد و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد از آنجایی که دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی تقاضا محور است و بر این مبنا رشته‌های خود را تعیین می‌کند به همین دلیل امیدواریم این تفاهم‌نامه بتواند در هم‌ راستا قرار دادن دو پتانسیل (آموزش و پرورش و دانشگاه علمی کاربردی) مؤثر واقع شود، چرا که در تمامی کشورهای توسعه‌ی یافته این روند حاکم است و بعد از سه سال آموزش در آموزش و پرورش دو سال در دانشگاه علمی و کاربردی آموزش داده می‌شود و با این روش در توسعه کشور گام برداشته می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: در یک بررسی از بین 60درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به این نتیجه رسیدیم که حدود 76 درصد آنها شاغل هستند و وارد بازار کار شده‌اند. پس امضای این تفاهم‌نامه و برنامه‌ریزی‌های لازم در برنامه‌ی توسعه‌ی ششم می‌تواند افزایش این روند را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی دو مسیر را برای دانشجویان باز کرده‌ است. مسیر اول ارائه مدرک کاردانی و کارشناسی و مسیر دوم مسیر پودمانی است که افراد با گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت و در نتیجه گرفتن گواهی یادگیری می‌توانند وارد بازار کار شوند و یا حتی در جهت مشاغل غیردولتی اقدامات اساسی را انجام دهند.

وی ادامه داد: باید در نظام آموزشی مهارت‌های لازم را هم به وجود آوریم در صورتی که هم اکنون تنها به آموزش پرداخته می‌شود و به ورود افراد به بازار کار توجه خاصی صورتی نمی‌گیرد. در حدود 150 تا 170 هنر و شغل در کشور در حال نابودی و از بین رفتن است که باید بتوانیم از زمینه‌های لازم  برای استفاده و احیای پتانسیل‌های موجود بهره بگیریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه در برنامه پنجم بحث صلاحیت حرفه‌ای را که بحثی بسیار مهم در کشور است نتوانستیم به طور کامل راه‌اندازی کنیم. امیدواریم در برنامه‌ی‌ ششم در جهت صلاحیت حرفه‌ای و اطلاعات نیاز روز بازار برنامه‌ای راه‌اندازی شود که با کمک آنها بتوانیم قدم‌های جدی را در جهت مهارت و کارآفرینی برداریم. همچنین از وزارت آموزش و پرورش برای همکاری در امضای این تفاهم‌نامه تشکر می‌کنیم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید