اگر آیفون یا آیپد روشن نشد چه کنیم ؟

0

اتاق خبر 24: 

در این مقاله، ما در مورد دلایل مختلفی که خاموش ماندن آیفون را موجب می‌شود بحث می‌کنیم. و راه حلی‌هایی ارائه می‌دهیم تا بتوانید دیوایس را دوباره روشن کنید.

چرا صفحه نمایش گوشی من مشکی شده است و دیگر روشن نمی‌شود؟

دلایل مختفی برای این مشکل وجود دارد که در زیر ما آن‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم:

۱ – باطری تمام شارژ خود را از دست داده باشد
۲ – دیوایس کاملا خاموش شده باشد
۳ – درایو ذخیره سازی دیوایس صدمه دیده باشد
۴ – یک اختلال در سیستم عامل
۵ – خرابی کلی سیستم عامل

به طور معمول، باطری مرده اصلیترین دلیل این مشکل است، و خرابی سیستم عامل کمترین عامل آن. اما بار‌ها دیده‌ام که رخ دادن یک اشکال در سیستم عامل باعث چنین مشکلی شده است.

راهکار‌هایی برای حل این مشکل:

انجام یک هارد ریست

اگر ریبوت عادی کارساز نبود، هارد ریست را تست کنید. در انجام یک هارد ریست، تمام قدرت باطری خالی شده و به حافظه سیستم اجازه می‌دهد تا از نو بازسازی شود. این روش بیشتر اوقات موفقیت آمیز است مگر اینکه باطری از کار افتاده باشد و یا مشکل جدی در جریان باشد.

برای انجام یک هارد ریبوت، به صورت همزمان دکمه‌های Home و Power را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید تا زمانیکه لوگو اپل را مشاهده کنید.

نکته: انجام هارد ریبوت در زمان فریز شدن گوشی و از کار افتادن تاچ اسکرین نیز موثر است

اگر صفحه نمایش بعد از انجام مراحل بالا هنوز روشن نشد به صورت معمول اگر باطری آیفون خالی شود پیغامی در این بابت داده می‌شود. همچون تصویر زیر:

آیفون

از سوی دیگر، اگر سطح باطری به اندازه کافی پایین بیاید، دیوایس ممکن است حتی پیغامی در این بابت ندهد. در این کیس، صفحه نمایش دیوایس به هیچ وجه روشن نمی‌شود تا زمانیکه باطری دوباره شارژ شود.

اگر هارد ریست جواب نداد، شما می‌توانید با وصل کردن دیوایس به شارژ به مدت ۱ ساعت از خراب نبودن باطری اطمینان حاصل فرمائید. وقتی شارژ دیوایس به حداقل رسید شما ایکون باطری را مشاهده خواهید کرد.

اگر باز هم پس از یک ساعت صفحه نمایش روشن نشود، قبل از هر کاری ابتدا کابل و سپس اداپتور شارژر را بر روی یک دیوایس سالم تست کنید.

اگر تمامی مراحل بالا بر روی دیوایس شما جوابگو نبود، شما می‌توانید گوشی را به سیستم وصل کنید. اگر آیتونز دستگاه شما را شناسایی کرد می‌توانید یک System Restore انجام دهید، اما اگر آیتونز دیوایس را شناسایی نکرد مشکل عمیق‌تر است.

آیفون

 

اگر آیفون یا آیپد روشن نشد چه کنیم؟ دستگاه را به حالت Recovery Mode ببرید. «با استفاده از روش هارد ریست با این تفاوت که کلید‌های هارد ریست را تا بعد از دیدن لوگوی اپل‌‌ رها نکنید»

آیتونز تصویر زیر را برای شما نشان می‌دهد که شما باید گزینه آبی یعنی Update را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی گزینه Update کامپیو‌تر شما شروع به دانلود آخرین نسخه از فریمور دیوایس شما می‌کند. اگر بیش از ۱۵ دقیقه طول کشید اپل به شما می‌گوید که دیوایس را یکبار دیگر به حالت Recovery ببرید.

آیفون

 

جمع بندی کلی:

ریستور کردن توسط آیتونز در صورت خرابی و یا باگ در سیستم عامل می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

یک هارد ریست در صورت وجود گلیچ در سیستم عامل می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

یک شارژ ساده باطری دیوایس نیز می‌تواند این مشکل را به سادگی برطرف کند.

هر چیز دیگر می‌تواند به خراب بودن درایو ذخیره سازی دیوایس، صفحه نمایش خراب و یا خرابی دیگری مربوط باشد.

اگر مشکل بوجود آمده مربوط به صفحه نمایش باشد، شما به احتمال زیاد صفحه مشکی می‌بینید اما هنوز صدای نوتیفیکیشن‌ها و ویبره از سوی گوشی را می‌شنوید. می‌تواند مربوط به شکسته شدن صفحه نمایش و یا آسیب داخلی باشد و اگر صفحه نمایش دیوایس شما قادر به تشخیص هیچ گونه تاچ از سوی شما نباشد. در هر دو سناریو شما مجبور به تعویض قطعه هستید.

اگر کلید‌های Home و Power شما نیز از کار افتاده باشد، پس شما از انجام هارد ریست باز می‌مانید. و نیاز به تعویض قطعه نیز خواهید داشت. دیگر سناریو ممکن می‌تواند از درگاه شارژ دیوایس باشد. این درگاه ممکن است اسیب دیده باشد که از اتصال شارژر به برق و یا سینک شدن با ایتونز جلوگیری کند. در این صورت نیز مجبور به تعویض قطعه خواهید بود. اگر درایو ذخیره سازی دیوایس شما نیز مشکل اتصال داشته باشد نیز نیاز به تعویض دیوایس خود دارید.

تجربه شخصی: دوست بنده گوشی iPhone ۶ چند روز پیش همینطور شده بود. برده بود یه تعمیرکار و درگاه شارژرش رو براش تمیز کرده بود. بعد زد به شارژ و اکی شده بود.

منبع IDB

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید