اگر قصد دریافت وام ۲۵ میلیونی خودرو را دارید، حتما این مطلب را بخوانید!

0

با وجود اینکه بسیاری از مردم عدم خرید خودرو را حاکی از تاثیر کمپین نخریدن خودرو داخلی می‌دانند اما یکی از عوامل تاثیر گذار در این موضوع نیز عدم نقدینگی کافی در بین افراد جامعه است و همین موضوع باعث شده که مردم توانی برای خرید خودرو و کالاهای بادوام نداشته باشند. دولت نیز چندی پیش با پی بردن به این موضوع، بسته رونق اقتصادی را معرفی کرد که در جریان آن، ۲۵ میلیون تومان وام برای خریداران خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد در نظر گرفته شده و یک کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی نیز برای خرید کالا‌های بادوام به افراد ارایه می‌شود.

Dr-seif

خبر این بسته تاکنون سر و صدای بسیاری در رسانه‌های مختلف به پا کرده است و امروز بعد از مدتی، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که زمان اجرایی شدن این بسته از نیمه دوم ماه جاری (آبان)‌ خواهد بود و افراد در این زمان می‌‌توانند حداکثر تا ۸۰ درصد قیمت خودرو را دریافت کنند که این میزان حداکثر ۲۵ میلیون تومان خواهد بود که با سود ۱۶ درصدی و زمان باز پرداخت ۷ ساله عرضه خواهد شد.

Auto Loans

برای مشاهده تصویر در سایر اصلی، بر روی آن کلیک کنید

اما این تنها یک سمت ماجرا است. تصور کنید فردی قصد خرید یک پژو ۲۰۶ دارد که قیمت تیپ ۲ آن در حال حاضر ۳۲ میلیون تومان است و وام خرید خودرو را نیز به ارزش ۲۵ میلیون تومان از بانک دریافت کند. در این صورت وی تنها می‌بایست ۷ میلیون تومان پول از جیب خود بپردازید تا خودرو مورد نظرش را از ایران خودرو تحویل بگیرد. همان طور که می‌دانید، وی برای باز پرداخت این پول ۷ سال زمان دارد که با نرخ ۱۶ درصد در مدت ۲۵۵۵ روز (۷ سال) مبلغی که باید به بانک باز گرداند حدود ۵۳ میلیون تومان است. البته باید به این میزان، مبلغ پرداخته شده در ابتدای معامله (۷ میلیون تومان) را نیز اضافه کرد که با این اوصاف برای یک دستگاه ۲۰۶ تیپ ۲ که ۳۲ میلیون تومان است، وی حدود ۶۰ میلیون تومان پول پرداخت خواهد کرد (ما این میزان باز پرداخت را از وب‌سایت بانک ملت به دست آوردیم).

البته بنا بر گفته آقای سید محمد بیاتیان که عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس هستند، مبلغ باز پرداخت برای این ۲۵ میلیون تومان حدود ۴۷ میلیون تومان است (البته باید هزینه اولیه را نیز به آن اضافه کنید). اما هرچه باشد این میزان واقعا زیاد است و شما عملا پول دو خودرو را برای خرید یک نسخه از آن پرداخت خواهید کرد. پس اگر قصد دریافت این وام را دارید، ابتدا خوب فکر کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید