ایجاد رشته‌های مرتبط با تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان

0

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: قصد داریم در آینده رشته‌ای با عنوان بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان راه‌اندازی کنیم.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،در خصوص کمبود مراقبین سلامت در مدارس گفت: مراقبین بهداشت و سلامت به طور متوسط در مدارس با کمبود مواجه است چرا که ساعات تربیت بدنی 2  ساعت هم افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم با اجرای کامل طراح 6-3-3 و استقرار پایه‌های دهم و یازدهم و دوازدهم در مدرسه نیاز به نیروی جدید  افزایش پیدا می‌کند و باید در سهمیه استخدامی این تعداد کمبود لحاظ شود.

حمیدی عنوان کرد: در برنامه سال تحصیلی آینده مجوزی به طور رسمی در خصوص تأمین نیرو وجود ندارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش عنوان کرد: در حال پیگیری هستمی تا در دانشگاه فرهنگیان رشته بهداشت مدارس را راه‌اندازی کنیم اما  این فرآیندی زمانبر است و باید در شورای برنامه‌ریزی مطرح شده و بعد از تصویب مجوز رشته به دانشگاه فرهنگیان داده شود.

حمیدی  با بیان اینکه ایجاد چنین رشته‌‌هایی کمک بزرگی به تأمین نیرو در حوزه تربیت بدنی می‌کند گفت: علاوه بر این برنامه قصد داریم معلمانی که در رشته‌های مرتبط با آموزش و تربیت بدنی تحصیل کرده‌اند با آموزش‌های ضمن خدمت برای جبران کمبود نیرو به کار گیریم. 

حمیدی عنوان کرد: آمار کاملی از کمبود نیرو وجود ندارد اما سعی داریم برای سال  تحصیلی آینده و با توجه به افزایش ساعت تربیت بدنی از تمامی امکانات موجود برای بهره‌مندی دانش‌آموزان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید