Tuesday 28 March 2017

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار

پیش فروش اینترنتی بلیط قطار ویژه نوروز ۹۶ برای حرکت در تاریخ (۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶) از ساعت ۵ عصر روز یکشنبه ۱۷ بهمن آغاز و تا روز سه شنبه ۱۹ بهمن ادامه خواهد داشت. کاربران گرامی با ورود به سایت سامتیک میتوانند بلیط قطار تمامی شرکت های ریلی ایران اعم از رجا، فدک و سفیر را در تمامی مسیرها به صورت کاملا آنلاین رزرو و خریداری نمایند.
کد خبر : 35186
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 فوریه 2016 - 9:40
3 views بازدید

ایجاد پرونده الکترونیکی مشاوره‌ای برای ۳ میلیون دانش‌آموز/حضور 3.5 میلیون رأی اولی در انتخابات

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سه میلیون نفر از دانش آموزان سراسر کشور پرونده الکترونیکی مشاوره تنظیم شده تا مسائل تربیتی قبل از وقوع حادثه شکل بگیرد. به گزارش خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در نشست خبری هفته تربیت اسلامی و روز امور […]

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سه میلیون نفر از دانش آموزان سراسر کشور پرونده الکترونیکی مشاوره تنظیم شده تا مسائل تربیتی قبل از وقوع حادثه شکل بگیرد.

به گزارش خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در نشست خبری هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی در سالن کنفرانس ساختمان علاقمندان با اشاره به برنامه‌های هفته تربیتی آموزش و پرورش اظهار داشت: امور تربیتی بر اساس شرایط و وظایف خاص خود به عنوان یک حافظ ارزش‌های دینی و ملی کشور و مربیان این عرصه به عنوان طلایه‌داران بخش فرهنگ و ترویج دینداری در بین جوانان است.

وی بیان کرد: تقویم اجرایی هفته تربیت اسلامی بدین شرح است:

شنبه : روز امور تربیتی و تحول بنیادی آموزش و پرورش

یکشنبه: امور تربیتی ولایت مداری و اقتدار ملی

دوشنبه:امور تقویتی، عقلانیت، امید

سه شنبه: امور تقویتی، خلاقیت و نوآوری، جهاد علمی

چهارشنبه: امور تربیتی، مقاومت، ایثار و شهادت

پنجشنبه: امور تربیتی، اقتصاد مقاومتی 

جمعه:امور تقویتی، تشکل‌های دانش‌آموزی نامگذاری شده است.

معاون فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش با بیان اینکه نامگذاری بر اساس فعالیت‌های اسلامی صورت می‌پذیرد، افزود: تقدیر از پیشکسوتان عرصه تربیت باعث الگوبرداری‌ فرزندان از این نخبگان تربیتی است و تربیت اسلامی را در بین جامعه ترویج می‌کند و همچنین در هفته تربیت اسلامی سعی بر این شده است که علاوه بر مربیان تربیت آموزش و پرورش از پیشکسوتان خارج‌ از محیط آموزشی نیز تجلیل به عمل آید.

کفاش اظهار داشت: در هفته گذشته از استاد احد صافی به خاطر فعالیت‌های تربیتی‌اش تجلیل به عمل آمد زیرا که این مرد بزرگ با کردار، عمل و رفتارش باعث شد خیلی افراد را جذب خود کند.

وی ادامه داد: در روز سه شنبه هفته آینده در سالن حجاب مراسم ویژه  تقدیر از پیشکسوتان استانی را خواهیم داشت و از هر استان سه مقام تربیتی تقدیر می‌شود و همچنین خانواده‌ بزرگ امور تربیتی را در اردوگاه شهید باهنر اجتماعی داشته و مجموعه فعالیت‌های تربیتی در سال 94 مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

کفاش با بیان اینکه 11 نفر از همکاران در عرصه تربیت دانش آموزان درخشیدند تصریح کرد: یکی از برنامه‌‌های پیش روی معاون تربیتی و فرهنگی سازمان، تغییر نقش مربیان تربیتی از مجریان پرورشی و تربیتی است، به طوریکه سعی می‌شود مجموعه فعالیت‌های تربیتی در مدارس به تشکل‌های دانش آموزی واگذار شده و مربیان امور تربیتی نقش یک هدایت‌گر را بازی می‌کنند و بچه‌ها را به اهداف عالی و اهداف ارزشی و دینی هدایت می‌کنند.

کفاش تاکید کرد: مربیان دوره‌های آموزشی متعددی در سطوح کشوری در جهت ارتقای بنیاد علمی آنها و همچنین ارتقای عملی نسبت به شناخت تربیتی و روانشناسی نوجوانان و همچنین ایده‌های جنبه‌های فکری و حرکت‌های دانش آموزی برنامه‌ریزی شده است و این دوره‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج خوبی نسبت به آن حاصل شده است.

کفاش اظهار کرد: در بخش قرآن، نماز و عترت دو طرح نور و نورباران را در مدارس کل کشور اجرا کرده و دانش آموزان از حیث حضور 13 درصد مشاورشان افزایش یافته است و همچنین در این دو طرح جمعیتی بالغ بر4 میلیون نفر در رشته‌های حفظ کل قرآن و حفظ موضوعی شرکت کردند.

اجرای 650 دارالقرآن در امور تربیتی

کفاش ادامه داد: در اجرای مدارس دارالقرآن ما 60 درصد رشد داشتیم و این مدارس که در دولت قبل متوقف شده بود در دولت تدبیر و امید علاوه بر حفظ مدارس قرآنی ما توانستیم 650 دارالقرآن را اجرا کنیم.

وی ابراز داشت: در جهت تقویت فرهنگ اقامه نماز ما 150 درصد رشد داشتیم و  برای توسعه نمازخانه‌های کشور جلسات متعددی را برگزار کردیم.

معاون فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش عنوان کرد: در دو بخش  طرح مبین و یاوران نماز 450 مدیران متوسط دوره اول آموزش دیده  و مبلغ 2 میلیارد تومان به وسیله ستاد اقامه نماز کشور هزینه آموزش چگونگی برخورد و اجرای نماز و همچنین انجام کارها به دانش آموزان تخصیص یافت.

کفاش ذکر کرد: از بین 20 هزار نفر ائمه جماعت 3 هزار نفر انتخاب شده و برای این عزیزان آموزش‌های لازم در جهت راه‌های برخورد شریف با دانش آموزان و صحبت آنان جلساتی برگزار شد.

کفاش گفت: طرح امام شناسی مصباح الهدی با شرکت 6 میلیون دانش آموز در سراسر کشور برگزار شد و در حاشیه این طرح کتاب سطح زندگی از اهل بیت که  بر اساس هر پایه تحصیلی به وسیله علمای حوزه تدوین و به زبان ساده در اختیار خانواده‌ها قرار گرفت.

وی ادامه داد: سال 94 سال بسیار پربرکتی در عرصه کتاب و کتابخانه بود، به طوری که  در این حوزه ما66 درصد نسبت به سال 93 رشد داشتیم و 10 هزار‌و 409 هزار جلد کتاب به مدارس اهدا کردیم.

وی بیان کرد: اردوی مناطق مرزی با حضور 1200 دانش آموز در سال گذشته انجام شد و همچنین در سال 93 در سطح کشور دانش آموزانی که به دلایل مختلف موفق به زیارت امام رضا(ع) نشدند در یک اردوی زیارتی کنترل شده به مشهد مقدس سفر کردند و در این طرح 12هزار نفر اعزام شدند و تمام هزینه‌های این سفر را خیرین عزیز کشورمان تقبل کردند.

کفاش متذکر شد: برگزاری آزمون‌های عملی، تربیتی و مشاوره در سطح کشور برگزار کردیم و بر اساس استاندارد‌های علمی این مربیان دسته‌بندی شدند.

وی ادامه داد: طرح غربالگری مربیان  به معنی تفاوت بین آنها نبوده بلکه به منظور نظارت بهتر دانش آموزان و سنجیدن علم‌شان این کار صورت گرفته است.

کفاش گفت: آئین نامه اداری- تحصیلی تصویب شده و برای تصویب در صحن مجلس تقدیم نمایندگان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: طرح کارشناسی همیار مشاوران از امروز صورت یافته و در این طرح افرادی تحت عنوان یاوران مشاوران تربیتی در جهت توانمندسازی‌ روانی و تحصیلی دانش آموزان به مربیان تربیتی کمک می‌کنند.

کفاش گفت: برای سه میلیون نفر از دانش آموزان سراسر کشور  پرونده الکترونیکی مشاوره تنظیم شده تا مسائل تربیتی قبل از وقوع حادثه شکل بگیرد.

وی ادامه داد: مجموعه مجله تربیت به پنج بخش توسعه فعالیت‌های فرهنگ و هنر ، مجله تربیت سیاسی و اجتماعی با 20 هزار جلد، تربیت مشاوره تربیتی تحصیلی، مجله تربیت قرآن و نماز و عترت و همچنین مجله تربیت دانش آموزی به وسیله سازمان دانش آموزی در جهت ارتقای سطح علمی مشاوران و دانش آموزان و همچنین خانواده‌ها تدوین شده و مهر ماه سال 95 به دست علاقمندان می‌رسد.

وی ابراز داشت: در سال گذشته  600 هزار نفر از دانش آموزان در اردوی راهیان نور شرکت کرده و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این اردو توسعه یابد زیرا راهیان‌ نور یک کار اعتقادی است و به خوبی می‌تواند مفاهیم دفاع مقدس و ایثارگری‌ رز‌مندگان به دانش آموزان نسل جدید منتقل کند و من معتقدم که این کار یک عمل ارزشی است.

کفاش در ادامه گفت: در انتخابات امسال 3 و نیم میلیون دانش آموز رای اولی داریم که من از این عزیزان تقاضا دارم که همراه با خانواده‌هایشان با شور و نشاط و در ساعات اولیه اخذ رای در آینده کشورشان مشارکت کنند.

حضور گسترده دانش آموزان در پای صندوق‌های رای

معاون فرهنگی و تربیتی اظهار کرد: در انتخابات امسال بیش از 75 درصد عوامل اجرایی آموزش و پرورش با وزارت کشور همکاری دارند و همکاران عزیز ما هیچ گونه انتشاری بابت تعطیلی مدارس در روز شنبه نداشته زیرا عملشان‌ خالص و فی السبیل‌ الله است.

کفاش‌ ذکر کرد: تشکل‌های بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی، شورای دانش آموزی، سازمان فرزانگان فعال بوده و همه برای ایجاد شور انقلابی در این انتخابات شرکت می‌کنند.

وی در پایان گفت: تمام سعی ما این است که سطح سواد رسانه‌ای مربیان تربیتی و آموزشی را افزایش داده تا در موارد برخورد با دانش آموزان بتوانم بهترین عمل و کارایی داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 96
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات