ایده جدید سامسونگ: ترکیب ساعت های هوشمند با واقعیت افزوده

0

ایده جدید سامسونگ: ترکیب ساعت های هوشمند با واقعیت افزوده

تا به حال تحلیل های زیادی درباره آینده تکنولوژی جهان و نقش بسیار پر رنگ و تعیین کننده واقعیت مجازی و واقعیت افزوده منتشر شده است. تلاش کمپانی هایی نظیر مایکروسافت، گوگل و حتی اینتل از همین اهمیت سرچشمه می گیرد. در حال حاضر ابزارهای این تکنولوژی ها را می توان در دو دسته هدست ها (هولولنز مایکروسافت برای واقعیت افزوده و برای مثال Gear VR سامسونگ برای واقعیت مجازی) و ابزارهای تولید محتوای مورد استفاده در آنها (دوربین های دارای قابلیت ضبط ویدئو به صورت 360 درجه) طبقه بندی کرد. اما سامسونگ ایده هیجان انگیزتری دارد.

بر اساس پتنتی که اخیرا منتشر شده، سامسونگ قصد دارد تکنولوژی واقعیت افزوده را با دنیای ساعت های هوشمند پیوند دهد. ایده این کار هم احتمالا تا به حال به ذهن افراد بسیار زیادی رسیده و احتمالا در فیلم های علمی – تخیلی نیز شاهد آن بوده ایم. ساعتی که روی مچ بسته شده و به وسیله تجهیزات مخصوص خود نمایشگری را بسته به مورد درخواستی کاربر کمی بالاتر روی مچ او به نمایش در می آورد. البته در ادامه همین اسناد تکنیک مشابهی نیز برای هدست های AR و VR به نمایش گذاشته شده که پنجره های تعاملی از آنها بر روی سطوح مختلفی مانند دیوار به نمایش در می آیند.

samsung-patent

بدون شک می توان قابلیت های زیادی برای این گجت بسیار جالب متصور شد و نمایش کلید برای برقراری تماس، نمایش صفحه کلید برای تایپ و قابلیت انتخاب گزینه ها در منوهای مختلف از جمله ساده ترین کاربردها برای این ساعت هوشمند هستند. البته همان طور که اشاره شد کمپانی های بسیار زیادی چنین ایده ای را در ذهن دارند و نکته اصلی آنجاست که کدام یک از آنها می توانند در نزدیک ترین زمان ممکن اولین نسل این دستگاه ها را در دسترس کاربران قرار دهند. سامسونگ نشان داده تجربه چنین کاری را دارد (گوشی های دارای نمایشگرهای خمیده و ساعت های هوشمند نسل جدید) و باید دید تلاش آنها در این بخش به چه نتیجه ای خواهد رسید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید