ایران دارای چهارمین نرخ پهنای باند موبایل ارزان جهان است

0

ایران دارای چهارمین نرخ پهنای باند موبایل ارزان جهان است

محمد جواد آذر جهرمی، معاون وزیر ارتباطات، روز گذشته در حاشیه سخنانی درباره نظارت بر قیمت بسته های اینترنتی اعلام کرد که 80 درصد از کاربران اینترنت موبایل ترجیح می دهند بسته های اینترنتی اپراتورها را برای کاهش قیمت تمام شده خود خریداری نمایند و به این دلیل اپراتورها نیز با کاهش بسیار زیاد قیمت اینترنت در بسته های ارائه شده در حال حفظ مشترکین در بازار رقابتی هستند. همچنین وی اشاره کرد که به علت پدیده دامپینگ ایران دارای چهارمین اینترنت ارزان دنیا از نظر نرخ پهنای باند موبایل می باشد.

دامپینگ در واقع به شرایطی گفته می شود که یک کالا یا خدمات با قیمتی کمتر از هزینه های تمام شده برای شرکت در اختیار مشتریان قرار می گیرد. در واقع به عقیده معاون وزیر ارتباطات، اپراتورهای موبایل در حال حاضر قیمت اینترنت فروشی به مشتریان را در بسته های گوناگون خود تا میزان پایین تر از قیمت خرید خود کاهش داده اند و به نوعی در حال ضرر دهی در فروش اینترنت می باشند. البته به گفته وی این کار تنها توسط یکی از اپراتورهای موبایل اجرا شده که می بایست در مقابل آن موضع گیری کرده و مانع از تخریب چرخه بازار شد. به گفته جهرمی، یکی از اپراتورها یکی از بسته های اینترنت سالیانه خود را برای 100 گیگابایت به قیمت 175 هزار تومان به فروش می رساند که معادل 1750 تومان برای هر گیگابایت است و این قیمت تقریبا 0.5 دلاری برای هر گیگابایت در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

البته تشخیص و یافتن اینکه کدام یک از اپراتورها در حال عرضه این بسته اینترنتی است کار چندان دشواری نیست و کاربران به راحتی می توانند جزئیات آن را پیدا کنند. اما سوالی که در این مطرح است دقیقا به بررسی قیمت ها توسط معاون وزیر ارتباطات باز می گردد. جهرمی به این نکته اشاره کرده است که قیمت 0.5 دلار برای هر گیگابایت در هیچ جای دنیا وجود ندارد. این در حالیست که می توان گفت فروش اینترنت با شرایطی که اپراتورهای داخلی اقدام به آن می کنند در هیچ جای دنیا وجود ندارد و کاربران هرگز با مشکلات مشابه کاربران ایرانی اینترنت از قبیل اتمام حجم و محدود بودن اینترنت نامحدود مواجه نیستند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید