ایران در کنفرانس منطقه ای مبارزه با قاچاق انسان در “پاکستان” شرکت می کند

0

خبرگزاری میزان – کنفرانس منطقه ای “مبارزه با قاچاق و مهاجرت غیرقانونی انسان” روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری (12 و 13 آبان) با حضور هیاتی به نمایندگی از پلیس جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی پاکستان برگزار می شود.

ایران در کنفرانس منطقه ای مبارزه با قاچاق انسان در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این کنفرانس، نخستین کنفرانسی است که کشورهای مبداء، ترانزیت و مقصد قاچاق انسان و مهاجرت های غیرقانونی، از جمله ایران، پاکستان، افغانستان، ترکیه، استرالیا، انگلیس، کانادا و تعداد قابل توجهی از کشورهای اروپایی که به عنوان مقصد پدیده قاچاق انسان و مهاجرت های غیرقانونی محسوب می شوند، در آن شرکت می کنند.

برگزار کننده این کنفرانس، دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در پاکستان است و برخی نهادهای دیگر نیز از جمله سازمات تحقیقات فدرال پاکستان در برگزاری آن همکاری دارند. استرالیا نیز یکی از حامیان برگزاری این کنفرانس است.

هدف از برگزاری این اجلاس دو روزه، افزایش همکاری های بین المللی میان کشورهای مبداء، ترانزیت و مقصد قاچاق انسان و مهاجرت های غیرقانونی برای از بین بردن این پدیده، مقابله با چالش ها و تهدیدهای ناشی از این گونه اقدام های غیرقانونی و تقویت میان نهادهای اجرایی از طریق بحث و تبادل نظر و ارائه طرح ها و الگوهای مناسب برای مقابله با این مساله عنوان شده است.

به دنبال مسایلی که اخیرا در کشورهای اروپایی به دلیل مهاجرت آوارگان کشورهای ناآرام منطقه خاورمیانه ایجاد شد، اروپایی ها سخت به دنبال راهی برای کنترل اوضاع هستند.

پاکستان نیز به دلیل مشکلات و مسایل داخلی، به عنوان یکی از کشورهای مبداء و ترانزیت قاچاق انسان محسوب می شود و همه ساله تعداد زیادی از شهروندان این کشور بدلیل فرار از فقر و نبود امنیت، بطور غیرقانونی اقدام به مهاجرت می کنند و حتی برخی از آنان جذب گروه های قاچاق مواد مخدر یا گروه های تروریستی می شوند. برخی شهروندان افغان هم از طریق خاک پاکستان و ایران اقدام به مهاجرت غیرقانونی می کنند.

جمهوری اسلامی ایران به دلیل واقع شدن میان کشورهای پاکستان و افغانستان در شرق و ترکیه و در نهایت هم اروپا در غرب که یکی از مقصدهای جذاب برای مهاجران غیرقانونی و قاچاقچیان انسان و مواد مخدر است، به عنوان کشور ترانزیت محسوب می شود و همواره موثرترین تلاش ها را برای مقابله با این پدیده های شوم انجام داده و شهدای زیاد را نیز در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان تقدیم کرده است.

ایران، بطور مکرر گروه های پرتعداد اتباع پاکستانی را که بطور غیرقانونی وارد خاک ایران می شوند، دستگیر و به مسوولان مرزی پاکستان تحویل می دهد.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید