ایسوس هدست واقعیت افزوده می‌سازد

0

گیگر :

شرکت تایوانی ایسوس می‌گوید در حال ساخت یک دستگاه واقعیت افزوده است و قصد دارد این دستگاه را سال آینده عرضه کند. با توجه به گزارش وب‌سایت Cnet، مدیرعامل شرکت ایسوس، جری شِن، با این استدلال که واقعیت افزوده یا همان AR از واقعیت مجازی مفیدتر خواهد بود، این خبر را روز چهارشنبه ۲۰ آبان تأیید کرد. شن گفت: «شما می‌توانید یک محیط واقعی را با ترکیب خودتان و بخش واقعیت افزوده بسازید. در حال حاضر ما در مورد نحوه آماده‌سازی این دستگاه صحبت می‌کنیم».

برخلاف واقعیت مجازی، واقعیت افزوده نمایی کاملاً ساختگی را به شما نشان نمی‌دهد، بلکه به جای آن، عناصر دیجیتال را روی دنیای واقعی قرار می‌دهد. برنده فعلی در این زمینه هولولنز (HoloLens) مایکروسافت است که از طریق نمایش‌های تأثیرگذاری معرفی شده است. با این حال، پیشرفت هولولنز به دلیل برخی مشکلات، از جمله حجم بزرگ، زاویه دید محدود و قیمت بالا بعید به نظر می‌رسد. شرکت مایکروسافت بسته هولولنز را طی فصل اول ۲۰۱۶ با قیمت ۳۰۰۰ دلار وارد بازار خواهد کرد. این در حالی است که می‌توانید طی هفته جاری دستگاه گیِر وی‌آر (Gear VR) سامسونگ را که یک هدست واقعیت مجازی است و با کمک گوشی‌های هوشمند این شرکت کار می‌کند، تنها با پرداخت ۹۹ دلار سفارش دهید. شرکت ایسوس قبلاً اشاره کرده بود که ممکن است هولولنز مختص خود را بسازد، اما به عنوان شرکتی که به دلیل ارزانی لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمندش معروف است، انتظار نداریم که قیمت این هولولنز به اندازه هولولنز مایکروسافت باشد.

علیرغم این که اطلاعات زیادی در مورد دستگاه واقعیت افزوده ایسوس منتشر نشده؛ اما جالب است که ببینیم یک شرکت به جای ورود به دنیای واقعیت مجازی به دنیای واقعیت افزوده وارد می‌شود. آدی رابرتسون از سایت The Verge معتقد است قرار گرفتن در واقعیت مجازی کامل، انجام چند کار به طور همزمان را دشوار می‌سازد. این در حالی است که واقعیت افزوده بسیار عملی‌تر است. ظاهراً ایسوس نیز با این نظر موافق است. شِن در این رابطه گفت: «ما فکر می‌کنیم واقعیت افزوده در زندگی مردم بسیار مهم خواهد بود. این محصول طی سال آینده وارد بازار می‌شود».

cover

پاسخ دهید