اینترنت ثابت نسل چهارم در ایران راه اندازی شد

0

اینترنت ثابت نسل چهارم در ایران راه اندازی شد

فناوری های اینترنت در ایران به دلیل قدیمی بودن نمی توانند آن طور که باید به کاربران خدمات برسانند.برای مثال شرکت های سرویس دهنده اینترنت ادعا می کنند که اینترنت ارسالی آن ها به مشترکین ADSL دارای سرعت خوبی است اما به دلیل قدیمی بودن فناوری ADSL کیفیت آن کاهش می یابد. اما امروز خبری مبنی بر راه اندازی اینترنت ثابت نسل چهارم مخابره شد که یک تکنولوژی نسبتا جدید است و می تواند یک سرعت اینترنت خوب را به کاربران عرضه کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نسل چهارم اینترنت پرسرعت ثابت برای مصارف خانگی و اداری (TDD-LTE)، صبح امروز در 25 استان به شکل رسمی و تجاری راه‌اندازی شد.

این سرویس همزمان با مشهد مقدس، در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، ایلام، بجنورد، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، خرم‌آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شهرکرد، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گرگان، همدان، یاسوج و یزد به صورت رسمی و تجاری به بهره‌برداری رسید.

اینترنت نسل چهار ثابت یا TDD-LTE در حقیقت آخرین نسل اینترنت ثابت است و بهترین گزینه بی‌سیم برای تامین اینترنت سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل مسکونی به شمار می‌رود. این سرویس محدودیت‌هایی مانند فناوری قدیمی، محدودیت مکانی و عدم امکان جابجایی مودم، نیاز به استفاده از خط تلفن و لزوم وجود ظرفیت خالی در مرکز مخابرات منطقه را برطرف کرده و از پایداری بالایی در آپلود و دانلود برخوردار است.

 

 

 

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید