اینترنت نامحدود،محدودتر از قبل می شود؟

0

اینترنت نامحدود،محدودتر از قبل می شود؟

علاوه بر سرعت سرویس دهنده اینترنت،محدود یا نامحدود بودن آن هم یکی از فاکتورهای انتخاب آن است.معمولا کاربرانی که استفاده کمی از اینترنت دارند سرویس های حجمی را انتخاب می کنند و کاربرانی که مدام از اینترنت استفاده می کنند از سرویس نامحدود استفاده می کنند. تعداد کاربران اینترنت نامحدود به مراتب کمتر از کاربران حجمی است.اقلیتی که تا به امروز قیمت های زیاد و کیفیت پایین خدمات به آن ها تحمیل شده است .

با وجود افزایش قیمت سرویس های نامحدود،کاربرانی که اعتقادی به سرویس های حجمی نداشتند،دست از این سرویس نکشیدند. اما رفته رفته کاربران سرویس های نامحدود به این موضوع پی بردند که اینترنت شان واقعا نامحدود نیست و تا یک سقف مشخص می توانند اینترنت دریافت کنند. با اینکه این سقف مشخص مصوب وزارت ارتباطات است ولی شرکت ها معمولا با زیاد کردن این سقف، سعی در حفظ مشتریان خود می کنند.البته در این بین شرکت هایی هستند که با دریافت همان مبالغ،به محض عبور مشترک از مرز مشخص شده سریعا سرعت را به صورت پله ای کاهش می دهند و نارضایتی مشترک را رقم می زنند.

حال بعد افزایش قیمت و کاهش کیفیت، نوبت به کم شدن سقف اینترنت نامحدود رسیده است. دیروز “خبرگزاری تسنیم خبری را مبنی بر مشخص شدن سقف دریافت منصفانه اینترنت نامحدود ADSL توسط کمیسیون مربوطه مخابره کرد” که متاسفانه در راستای همین سیاست محدود کردن اینترنت نامحدود است.اینکه قیمت و کیفیت سرویس های اینترنت در کشور ما چگونه است خود جای بحث دارد ولی اینکه چرا اینترنتی که نامش نامحدود است و مبالغ زیادی بابت آن از مشترکان گرفته می شود باید محدود باشد و مرتب برای آن سقف تعیین شود،نیاز به پیگیری مشترکین این سرویس و پاسخگویی مسئولان مربوطه دارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید