اینفوگرافیک | چه کسانی در ایران گیم بازی می‌کنند و چگونه بازی می‌کنند؟

0

اینفوگرافیک | چه کسانی در ایران گیم بازی می‌کنند و چگونه بازی می‌کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال / دایرک،  وابسته به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جدیدترین تحقیق خود در حوزه صنعت گیم ایران را به نام نمای باز منتشر کرد.

در این گزارش که اینفوگرافیک آن را در زیر مشاهده می‌کنید آمده است که از هر خانوار ایرانی یک نفر بازی دیجیتال انجام می‌دهد و از 5 خانوار به‌طور متوسط 4 خانوار یک دستگاه برای بازی کردن در اختیاردارند.

از سوی دیگر یکی از 5 ترند اصلی گیم بازان، بازی دیجیتال است و به‌طور متوسط روزانه 79 دقیقه گیم بازی می‌کنند که از این میان 69 درصدشان هرچند به اینترنت دسترسی دارند، اما فقط 39 درصد از آنها به‌صورت آنلاین بازی انجام می‌دهند.

همچنین93 درصد به تنهایی بازی می‌کنند و ز این میان 59 درصد از غروب تا شب بازی کرده و 30 درصد هم از ظهر تا غروب گیم بازی می‌کنند. 97درصد هم ترجیح می‌دهند در خانه‌های خود بازی کنند، هرچند ممکن است در مکان‌های دیگر نیز مانند اماکن عمومی یا منزل دوستان هم بازی کنند.(در اینفوگرافیک زیر رقم از 100 درصد بیشتر می‌شود که دلیل آن بازی کردن در چند مکان در طول روز است)

سن متوسط بازیکنان 21 سال شده است که در مقایسه با سال 1392 که میانگین سن 16 سال بود، با 5 سال افزایش روبرو شده ایم. علت اصلی این افزایش سن، تغییر پلتفرم بازی از بازیهای رایانه‌ای به بازیهای موبایلی (شامل بازیهایی که در دستگاه موبایل یا دستگاه تبلت بازی می¬شوند) است که در حال حاضر بیش از 80 درصد از بازیکنان را درگیر خود کرده است.

در میان ژانرهای مختلف، 5 ژانر پرطرفدار به ترتیب ژانرهای رانندگی (Driving)، دونده (Runner)، معمایی (Puzzle)، تفننی (Arcade) و ورزشی (Sport) هستند.

 

5656

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید