اینکه عده ای در خیابان راه بیافتند و به هر تیم اقتصادی که به کشور می آیند، بگویند نفوذ است که نمی‌شود / شکایت احمدی نژاد از جهانگیری مختومه اعلام شده

0

گیگر :

سخنگوی دولت گفت: سخنان ترکان متوجه ۴ وزیری که به رئیس‌جمهور نامه نوشتند نبود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اینکه عده ای در خیابان راه بیافتند و به هر تیم اقتصادی که به کشور می آیند، بگویند نفوذ است که نمی‌شود / شکایت احمدی نژاد از جهانگیری مختومه اعلام شده

سخنگوی دولت گفت: سخنان ترکان متوجه ۴ وزیری که به رئیس‌جمهور نامه نوشتند نبود.

به گزارش «انتخاب»، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی امروز خود با خبرنگاران، با اشاره به اظهارات ترکان درباره رانت‌خواری، گفت: وزرای دیگر هم از مشکلات دستگاه‌ها به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسند و این یک امر متعارفی است، اما به معنای بحران اقتصادی نیست.

سخنگوی دولت اضافه کرد: منظور آقای ترکان از رانت‌خواری به وزرای اقتصادی نبود، بلکه کاهش قیمت خوراک پتروشیمی‌ها از 13 سنت را رانت تعبیر کردند، البته نظر رسمی دولت توسط سخنگو اعلام می‌شود و آقای ترکان می‌تواند نظر شخصی خود را بیان کند.

وی تصریح کرد: به هر حال وزرای دیگری هم از مشکلات دستگاه‌ها به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسند و این یک امر متعارفی است، اما به معنای بحران اقتصادی نیست.

نوبخت ادامه داد: برخی اقلام پرمصرف مشکل انبار را دارند و تولید شده و به مصرف نرسیده است، لذا برای رشد تولید باید انبار ها خالی شوند تا تولید رشد یابد و این سیاست در خیلی از کشورها پیاده میشود و یک سیاست شناخته شده در علم اقتصاد است.

سخنگوی دولت همچنین با بیان اینکه برجام در کشور یک فرایند بی بدیل را طی کرد، گفت: برای اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها 24 اذر را پیش بینی کردیم ما دو تعهد داریم که باید آنها را انجام دهیم تا تحریم ها برداشته شود. تحریم سویفت همچنان ادامه دارد و تا اجرای برجام ادامه خواهد داشت. البته اینکه مکانیزم تحریم برای آنها وجود دارد، برای ما هم وجود دارد و این حق برای ما هم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه مسولان اجرای برجام انسانها باتجربه و علاقه مند به مردم هستند، گفت: ما از جایگاه رهبری نظام در ارایه رهنمودها استقبال میکنیم و سیاست های ایشان راه‌گشا هستند و درخصوص نفوذ بیگانگان هم همینگونه هست؛ اما اینکه عده ای در خیابان راه بیافتند و به هر تیم اقتصادی که به کشور میایند بگویند نفوذ است، نمی‌شود و این کار ادامه شرایط تحریم از داخل است.

نوبخت همچنین خبر داد که شکایت احمدی نژاد از جهانگیری مختومه اعلام شده است.

وی اعلام کرد: مقدمات سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه آماده شده و احتمالا 18 یا 20 آبان این سفر صورت میگیرد، اما زمانش قطعی نیست.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید