این بدافزار دوربین‌های امنیتی را به یک سلاح‌ خطرناک تبدیل می‌کند!

0

security_camera

دوربین‌های مداربسته معمولا با هدف افزایش امنیت استفاده می‌شوند، اما گاهی‌ اوقات یک بدافزار می‌تواند آن‌ها را تبدیل به یک سلاح خطرناک کند. پژوهشگران Incapsula، توانسته‌اند یک بدافزار را در دوربین‌های مداربسته کشف کنند که تاکنون حدود 900 دوربین مبتنی بر لینوکس را آلوده کرده و این دوربین‌ها نیز به‌طور بسیار سریع یک دیتابیس از یک سرویس ابری بزرگ (که میلیون‌ها کاربر دارد اما متاسفانه نامی‌ از آن درج نشده‌است) را آلوده می‌کنند. در برخی موارد می‌توان شاهد بود که یک هکر به‌راحتی توانسته تعداد زیادی از دوربین‌ها از برندهای مختلف را آلوده کند، که در همگی آن‌ها می‌توان سهل‌انگاری برندها و صاحبان را در به‌کارگیری تدابیر امنیتی ساده مشاهده کرد.

این بدافزار که run of the mill نام‌ دارد نوعی حمله منع ارایه سرویس معمولی را اجرا می‌کند که با به‌کارگیری تدابیر امنیتی ساده‌ای می‌توان از به‌دام افتادن آن جلوگیری کرد. درحال حاضر میلیون‌ها دوربین امنیتی در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند، که احتمالا اصول امنیتی را در به‌کارگیری مدنظر قرار نداده‌اند، بنابراین هکرها می‌توانند به جاسوسی بپردازند.

تازمانی که برندهای تولیدکننده دوربین مدار بسته امنیت این وسایل را مدنظر قرار ندهند و اصول امنیتی را به کاربران مصرف کننده نیاموزند، نمی‌توان انتظار داشت این دوربین‌ها امنیت را برقرار کنند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید