این چند ماده زیان‌بار را استفاده نکنید!

0

شناخت مواد سرطان‌زا و اجتناب از استفاده و در معرض قرار گرفتن آن‌ها از فاکتورهای مهم در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان محسوب می‌شود.

وی افزود: شیرین‌کننده‌های مصنوعی و تمام محصولات حاوی ساخارین سبب سرطانی شدن سلول‌ها می‌شوند همچنین دهانشویه‌های حاوی اتانول،‌ بافت‌های دهانی را در برابر مواد سرطان‌زا مثل سیگار آسیب پذیر می‌کنند و اعتقاد بر این است که افراد سیگاری و کسانی که سابقه سرطان دهان در خانواده دارند از دهانشویه‌های بدون اتانول استفاده کنند. 

این متخصص طب سنتی اظهار داشت: افرادی که از داروهای حاوی استاتین بعنوان داروی کاهنده کلسترول و فشار خون در مقادیر بالا استفاده می‌کنند فاکتورهای ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان سینه و روده بزرگ در آن‌ها افزایش پیدا کرده است. 

وی در خصوص دیگر فاکتورهایی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند، خاطر نشان کرد: تلفن همراه به دلیل ساطع شدن امواج مضر آن بر مغز و بافت‌های بدن، آلومینیوم موجود در ضد عرق‌ها و دئودورانت‌ها که پارابن نامیده می‌شود خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند همچنین آمارها حاکی از آن هستند که افرادی که به طور مکرر از رنگ مو استفاده می‌کنند بیشتر در معرض مواد شیمیایی مضر آن قرار می‌گیرند و به همان میزان خطرات ابتلا به انواع سرطان در آن‌ها را موجب می‌شود. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید