بادی گای؛ پیرمرد نفسش هنوز گرم است

0

گیگر :

79 سالش است و هنوز عین روزهای اول گیتار زدن را دوست دارد. باید گای، یکی از اسطوره‌های زنده بلوز و یکی از گرم‌ترین صداهای این سبک. برای جوانترهایی که احتمالا او را نشناسند می‌شود یک فهرست تهیه کرد از بزرگترین نوازنده‌ها و خواننده‌هایی که بادی گای روی آنها تاثیر و نفوذ معنوی داشته. دست پرورده‌هایش، شاگردهای دور و نزدیکش. از جیمی هندریکس، اریک کلاپتن و جیمی پیج و کیت ریچاردز نیمه دیوانه و نیمه خل بگیرید تا استیو ری و جان مایر. اجرای او و مودی واترز در 1960 هنوز یکی از اتفاقات بزرگ دنیای موسیقی بلوز است.

پیرمرد نفسش هنوز گرم است و دستانش هنوز عجیب جان دارد. اگر بلوز گوش کرده باشید می‌دانید این سبک می‌تواند همانقدر که بلوزی و غمگین باشد، همزمان این توان را دارد که بدن‌ها را چنان گرم کند که بیفتی وسط مسابقات دو. بلوزهای بادی گای غمگین نیستند. این پیرمرد چنان در دستانش انرژی دارد که ادم را درمان می‌کند. گوش کردن به آلبوم‌های او برای آنکه مطمئن باشید روزتان رنگی از غم و اندوه ندارد کافی است. بادی گای هنرمند شادی است که نغمه‌هایش انرژی و سرزندگی را به مخاطبان ارائه می‌کنند.

آهنگ سنگ دیوانه او یکی از صد آهنگ برتر تاریخ گیتار به انتخاب رولینگ استونز است و خودش هم نفر سیم از صد گیتار نواز برتر جهان به انتخاب همین نشریه.

اگر دلتان یک صدای ناب قدیمی کمیاب می‌خواهد و یک سرزندگی منحصر به فرد، بادی گای گوش بدهید. یکی از بزرگترین‌های سبک بلوز.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید