بازار سلامت 10 میلیارد دلاری در کشور

0

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بازار دارو در کشور 10 میلیارد دلار بوده و این میزان با بخش غذا و کشاورزی به 38 هزار میلیارد تومان میرسد.

بازار سلامت 10 میلیارد دلاری در کشور

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در سومین کنفرانس صنعت پخش صبح امروز در تالار همایش‌های بین المللی صدا و سیما با اشاره به بازار سلامت 10 میلیارد دلاری کشورمان اظهار داشت: بازار دارویی کشور در حدود بیش از 38 هزار میلیارد تومان بوده که اگر بازار غذا و کشور را به آن اضافه کنیم این میزان به سه برابر افزایش پیدا می‌کند. 

وی بیان کرد:‌بازار کالاهای فاسد شدنی مهم بوده زیرا که زندگی روزمره و سلامت مردم با آن مواجه است و اگر صنعت پخش در کشور امروزه نبود مدیریت حوزه داروها ناقص و خطرناک شده و مدیریت کیفیت در بازار بزرگ کشورمان از بین می‌رفت. 

دیناروند ادامه داد:‌ دسترسی به کالاهای سلامت بدون نظام مدیریت کیفیت و صنعت پخش امکان پذیر نبوده و ما هنوز با شرایط ایده‌آل در این زمینه با وجود زیرساخت‌های خوب در صنعت پخش فاصله داریم. 

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه صنعت پخش سلامت مردم را تضمین می‌کند، افزود: صنعت پخش سبب شده تا غذا و دارو با حداقل زمان و هزینه ممکن به دست مردم برسد و اگر نظام توزیع و مدیریتی در محصولات کشاورزی وجود داشت ما امروزه شاهد ضایع شدن 30 درصد کشاورزی از تولید کننده تا مصرف کننده در سراسر کشور نبوده است. 

در حال تکمیل /

لینک مطلب

پاسخ دهید